in , ,

Metro Exodus Steam’e Geri Dönüyor!

4A Games tarafından geliştirilen ve Deep Silver tarafından yayıncılığı üstlenilen FPS oyunu Metro serisinin son çıkan oyunu Metro Exodus, çıkışını 12 Şubat 2019′da yapmıştı. İlk olarak Steam‘de sunulan oyun, kısa süre sonra Steam‘den kaldırılarak dijital olarak sadece Epic Games üzerinden satılmaya başlandı.Çıkışından 1 yıl sonra Metro Exodus, Steam’e geri dönüyor. Detaylar haberimizde.

Rus Yazar Dmitry Glukhovsky‘nin Metro roman serisinden esinlenilerek ortaya çıkan Metro oyun serisi, yeni oyunu Metro Exodus ile çıtayı yükseltmiş, grafikler, açık dünya ve sunduğu atmosfer ile büyük ilgi toplamıştı. Oyuncular tarafından oldukça olumlu yorumlar alan Metro Exodus, Steam kullanıcılarının tepkisine de maruz kalmıştı. Oyun kısa bir süre Steam üzerinde sunuluyordu ancak Deep Silver‘ın Epic Games ile yaptığı anlaşma sonrası oyun Steam’den çekilip sadece Epic Games üzerinden satın alınabilmişti. Yapılan anlaşma habere göre 1 yıl süre için yapılmış ve Metro Exodus, resmi Twitter adresinden yaptığı açıklama ile oyunun Steam’e geri dönüş tarihini ve saatlerini paylaştı.

Yapılan paylaşıma göre Metro Exodus 15 Şubat 2020‘de Steam mağazalarında tekrar yer alacak ve şu anda satılan DLC‘ler satışa devam edecek. 11 Şubat 2020‘de Metro Exodus’a ”Sam’s Story’‘ adında yeni bir genişleme paketi gelecek. Bu genişleme paketinin detaylarını, ilgili haberimizde öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  ASUS, AMD EPYC 7002 serisi işlemciler için sunucu ve sunucu anakartlarını duyurdu!

Metro Exodus 15 Şubat 2020 TSİ(Türkiye Saati İle) 08.00‘da Steam mağazasında satışa açılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The Outer Worlds’un Nintendo Switch İçin Çıkış Tarihi Corona Virüsü Nedeniyle Ertelendi!

Warcraft III: Reforged Koşulsuz İade Edilebilecek!