in , ,

Metro: Exodus’tan 17 Dakikalık Yeni Oynanış Videosu!

Ukraynalı video oyun geliştirici şirketi 4A Games tarafından geliştirilen Metro serisinin yeni oyunu Metro: Exodus’un ertelenme haberinden sonra duyduğumuz üzüntünün ardından Microsoft’un E3 2018 konferansında oynanış videosu yayınlandı ve üzüntümüzü bir nebze de olsa azaltmayı başardı. Oyunun 2 adet oynanış videosu bulunmakta. Bunlardan birisi 2 dakika, diğeri ise tam tamına 17 dakika. Yazının sonunda bu oynanış videolarına ulaşabilirsiniz.

Dmitry Glukhovsky’nin Metro romanından esinlenerek oluşturulan başarılı seri, Exodus oyunu ile bomba gibi geliyor. Oyun için yayınlanan fragmanda ilk oyunlarda sürekli içinde bulunduğumuz Metro’nun dışına çıkıyoruz. Mükemmel bir açık dünya deneyimi bizleri bekliyor. Oyunun mekanikleri, grafikleri, sunduğu açık dünyası ve yarattığı atmosfer gerçekten kaliteli gözüküyor. Bu oyunda Artyom karakterimiz Metro’nun dışına çıkarak yeni keşifler yapmaya devam edecek. Aksiyonlara girip, yeni şeyler keşfedeceğiz. Oyun 22 Şubat 2019 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve Microsoft Windows platformlarına çıkışını yapacak. Oyunun dağıtımını önceki oyunlarda da olduğu gibi Deep Silver üstlenecek. Oyunun hikayesini bilmeyenler için hikayesini ve 17 dakikalık uzun mu uzun oynanış videosunu aşağıya bırakıyorum;

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Pandora Bilişim Yeni Ekip Arkadaşları Arıyor

Büyük bir nükleer felaketin ardından Moskova metrosuna sığınan insanlar bu metrolarda yaşamaya başlamış ve belli bir süre sonra siyasi çatışmalar nedeniyle insanlar arasında bölüşmeler ortaya çıkmış. Gruplaşmalar sonucu farklı siyasi görüşlere göre askeri birlikler kurulmuştur. Bunların yanında dışarıda mutasyon geçirmiş yaratıklar bulunmaktadır. Bu yaratıklar zaman zaman istasyonlara saldırıp insanları zor duruma düşürmektedir. Kahramanımız Artyom bu yaratıklar arasından ”Dark Ones” adı verilen mutasyona uğramış yaratıklarla iletişime geçebildiğini fark eder ve olaylar gelişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cyberpunk 2077’nin Fragmanı Yayınlandı!

SHADOW OF TOMB RAIDER’DAN YENİ OYNANIŞ VİDEOSU GELDİ!