in , ,

Microsoft Bethesda Softworks Firmasını Satın Aldı!

Microsoft’tan 7.5 Milyar Dolarlık Dev Anlaşma!

Microsoft Bethesda Softworks firmasına bağlı ana üst şirketi ZeniMax Media’yı satın aldığını resmi olarak duyurdu. Micorosft’un oyun sektörüne bağlı markası Xbox, artık doğrudan ZeniMax Media’ya ait stüdyolara sahip. Bethesda’nın yanında pek çok stüdyo da yer almakta. Detaylar haberimizde.

Microsoft Bethesda Softworks

Microsoft, oyun sektöründeki markası Xbox için oldukça büyuk bir hamle yaptı. Bünyesinde Bethesda Game Studios, Arkane Studios, id Software, MachineGames, Tango Gameworks,  ZeniMax Online Studios, Alpha Dog Games ve Roundhouse Studios’u bulunduan ZeniMax Studio’yu satın aldı. Microsoft, bu satın alma için 7.5 milyar dolarlık ödeme içeren dev bir anlaşma imzaladı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  A Haber'in Arma 3 Haberi Reddit Üzerinde Konu Oldu

Bu durum yeni nesilde Xbox’ın elinde daha fazla güçlü oyunlara sahip olacağının bir ön göstergesi. Xbox, özellikle uygun fiyatlı Xbox Series S konsolu, Xbox Game Pass oyun servisi hizmeti ve bu servise yeni kattığı EA Play sistemi ile oldukça oyuncu dostu bir şekilde yeni nesil için hazırlanıyor.

Bu stüdyolardan çıkan bazı popüler oyunlar olan DOOM, Dishonored, Prey, The Evil Within, The Elder Scrolls, Wolfenstein artık Xbox Game Studios bünyesinde yer alıyor. Bethesda’dan gelen açıklamaya göre bu anlaşma biz oyuncuların içerik ve kaynak olarak Microsoft desteği sayesinde çok daha kaliteli oyunlarla karşılaşmamızı sağlayacak. Xbox Game Pass üzerinde de bu stüdyoların şu an sahip olduğu oyunları ve yeni çıkaracakları oyunları görmemiz muhtemel.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Rust Oyuncularına Müjde!

Bakalım Xbox’ın bu hamlesi yeni nesilde şirketi ne yöne taşıyacak? Oyuncular bu haberden oldukça memnun. Sizler neler düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call of Duty: Black Ops Cold War Trabzon

Call of Duty: Black Ops Cold War Trabzon Oynanış Videosu Gösterildi!

Marvel's Spider-Man: Remastered

Marvel’s Spider-Man: Remastered Dijital Olarak Satılacak!