in , ,

KIZGINKIZGIN ÜzgünÜzgün WTFWTF

Minecraft 2020’de Kapanıyor Söylentisi Gerçek mi?

Ünlü ve rekortmen video oyunu Minecraft, 2009’dan bu yana geliştirilmeye devam ediyor. Geliştirici Mojang, 2014 yılında Microsoft tarafından 2.5 milyar dolara satın alındı. Bu satın alma işlemi sonrası hepimizin tanıdığı ”Notch” yani Markus Alexej Persson işten ayrıldı. Şu an Minecraft, Microsoft bünyesindeki Mojang tarafından hala geliştirilmeye devam ediyor ancak bir söylenti haberi var. Söylentilere göre Minecraft 2020 yılında kapatılacak ve erişim sağlanamayacak. Reddit gibi forum sitelerinde, Twitter’da, sosyal medyada oldukça fazla ses getiren bu söylenti akıllara daha önceki bir haberi getiriyor.

MİNECRAFT STORY MODE DURDURULMUŞTU!

Telltale Games tarafından geliştirilen Minecraft’ın hikaye modunun, 25 Haziran 2019’da ilk iki sezon için desteği kesilmişti. Telltale Games’in yaşadığı ekonomik çöküntüler ve batma gibi sorunları Minecraft Story Mode‘un gelişimini olumsuz yönde etkilemişti.

Geçmişte böyle bir olay yaşanınca oyuncular bu söylentiyi iyice ciddiye almaya başladılar. Tüm yabancı basın, forum sitelerinde konusu geçen bu söylentinin asıl olayı nedir peki? Gelin hep birlikte bakalım.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ubisoft, Watch Dogs 2'yi Ücretsiz Dağıtacak!

SÖYLENTİ GERÇEK Mİ DEĞİL Mİ?

Söylentinin asıl nedeni Polygon kaynaklı habere göre belli oldu. Channel45news adlı bir haber sitesi böyle bir haber paylaştı ve her yere hızlıca yayıldı ancak çoğu kişinin fark etmediği bir gerçek vardı. Bu site bir şaka sitesiydi. Şaka haberler yapmak için girebileceğiniz site üzerinden yapılmış bir haber bu söylentiyi başlatmıştı. Biliyorsunuz ki söylentiler bir kişinin dikkatsizliği yüzünden hızlıca gerçekmiş gibi yayılabiliyor. Aslında olay tamamen şakadan ibaret. Hatta o haberi buradan okuyabilirsiniz. Mojang’da çalışan Helen Z, ise Twitter adresinden konuya ilişkin bir gönderi paylaştı. Gönderide Minecraft’ın durmayacağı, Mojang’ın kapanmayacağını açıklayan Helen Z, hayranlara büyük bir rahatlama yaşattı.

Minecraft resmi Twitter sayfasından da 31 Aralık yılbaşı günü 2019’un güzel geçtiğini ve 2020’de tekrar görüşeceğimizi açıklamıştı. Buradan da aslında son söylentilerin çıkmadan önce yalanlanmış olduğunu görebiliriz.

Siz Minecraft hakkında bu söylentiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle bir şakaya gerek var mıydı? Minecraft sizce başarılı bir oyun mu? Microsoft’un Mojang’ı satın alması hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. İşte kullanıcıların bu söylenti dolaşırken yaptığı bazı yorumlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GRID 2019 Bu Hafta Sonu Ücretsiz!

Futbolist Planet Token İle Sponsorluk Sözleşmesi İmzaladı!