in , ,

LOLLOL VAY BEVAY BE HARİKAHARİKA

“Mobil oyun stüdyoları, birkaç yılda gelecekleri noktaya Game Factory Booster ile 6 ayda ulaşacak”

Game Factory Booster

Google ve oyun geliştirme kuluçka merkezi Game Factory, erken aşama mobil oyun geliştiricilerine hızlandırma desteği sağlayan Game Factory Booster’ı hayata geçirdi. Game Factory Booster, mobil oyun girişimlerine dünyaya açılma yolunda ihtiyaç duyacakları eğitim, mentorluk ve birçok yayıncı ve yatırımcıyla tanışma imkanı sunuyor.

Game Factory Booster programı mobil oyun geliştiricilerine ne sunuyor?

Gelecek vadeden mobil oyun girişimcileri, Game Factory Booster programında başlangıçtan mezuniyet ve demo gününe kadar 6 ay boyunca online eğitim ve mentorluk desteği alacak. Online eğitimin içeriğinde oyun yaratma, yayınlama, ölçeklendirme, oyun stüdyosu işletme, teknik, görsel, oyun tasarımı, iş stratejisi ve yönetim gibi başlıklar yer alıyor. Ayrıca program kapsamında katılımcılar, Google çalışanlarından ve endüstri uzmanlarından Google Ads, Firebase, Google Cloud, Play Store, AdMob, Looker, Open Match, Play Games Services gibi Google’ın mobil oyun sektörü için sunduğu ürün ve hizmetlerle ilgili de bilgi alacak.

“Prototip bir oyun yaratabilen ve kendine güvenen tüm ekipleri başvurmaya davet ediyoruz”

Google Geliştirici İlişkileri takımından Barış Yesugey, Google Türkiye olarak oyun sektöründeki büyük potansiyelin ortaya çıkmasına destek olmak için çeşitli programlar yürüttüklerini söyledi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Steel Tactics Esports Kadın Esporculara Destek Veriyor!

“Ülkemizde son yıllarda mobil oyun ekosistemi tüm dünyada dikkat çeken, gurur verici bir başarı ivmesi yakaladı. Google Türkiye olarak bu alanda var olan büyük potansiyelin ortaya çıkmasına destek olmak için çeşitli programlar yürütüyoruz. Bu kapsamda ülkemizde Gaming Growth Lab’i 2020 yılı içinde hayata geçirmiştik. Şimdi de Game Factory ile Game Factory Booster kuluçka programı ile erken aşamadaki mobil oyun girişimlerine destek vermeyi amaçlıyoruz. Halihazırda prototip bir oyun yaratabilen, bunu geliştirmek isteyen ve kendine güvenen tüm ekipleri bu programa başvurmaya davet ediyoruz. Google Türkiye olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da oyun sektörünün gelişimine ve dünyaya açılmasına katkıda bulunmayı, bu alandaki girişimcilerin yanında olmayı sürdüreceğiz.”

“6 aylık programın sonunda projelerin en azından soft launch için hazır olmasını bekliyoruz”

Ülkemizin mobil oyunlarda son dönemde yakaladığı başarının, sahip olduğumuz potansiyele göre hala küçük olduğunu söyleyen Game Factory Kurucu Ortağı Murat Kahraman, Game Factory Booster programıyla oyun stüdyolarının birkaç yılda gelebileceği noktaya bu programla 6 ay içinde gelebileceklerinin altını çizdi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Black Ops IIII 1500 Nuketown Gücünde!

“Game Factory olarak kurulduğumuz günden beri birçok oyun stüdyosunun hayata geçmesine olanak sağladık. Game Factory Booster programı, şu anda elinde bir oyun projesi olan ve bu oyun projesini hayata geçirebilecek bir ekibe sahip erken aşama mobil oyun girişimlerine yönelik bir program. Bu 6 aylık programın sonunda projelerin en azından soft launch seviyesi için hazır olmasını bekliyoruz. Program boyunca ekipler sadece eğitim, mentorluk ya da ürün destekleri almayacaklar. Bunun yanı sıra çok sayıda yayıncı ve yatırımcıyla da tanışma fırsatı bulacaklar. Bir stüdyonun belki de birkaç yıl uğraşarak gelebileceği noktaya bu program sayesinde 6 ay içinde gelmelerini hedefliyoruz.”

Game Factory Booster programına nasıl başvurulur? Son başvuru tarihi nedir?

Game Factory Booster programına yapılacak başvurular değerlendirilirken oyunun bulunduğu gelişim fazı, niteliği, ekip yapısı ve büyüme potansiyeli gibi unsurlar öncelikli olacak. Programa events.withgoogle.com/game-factory-booster adresindeki başvuru formundan 14 Aralık 2020 tarihine kadar başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL 10.24 Yama Notları Özeti | Davranış Kuralları Güncellemesi!

forza horizon 5

Forza Horizon 5 Seneye Çıkış Yapabilir!