in ,

Monster Oyun Müzikleri Orkestrası, Oyunları Konser Salonlarına Taşımaya Hazırlanıyor

Türkiye’nin oyun bilgisayarı markası Monster Notebook, ülkemizdeki oyun kültürünü desteklemeye yönelik adımlarına bir yenisini daha ekliyor. Şirketin kurulmasına destek verdiği oyun müzikleri orkestrası, sevilen oyunların müziklerini sahnede canlı olarak oyunseverlere sunacak.

Oyunların Büyülü Dünyası Sahnede

Monster Oyun Müzikleri Orkestrası, ilk konserini Kadir Has Üniversitesi’nde verdi. Legend of Zelda, Elder Scrolls: Skyrim, Metal Gear Solid gibi efsaneleşmiş pek çok oyunun müziklerini çalan orkestra dinleyicilerden tam not almayı başardı.

2018 Ekim ayından beri hazırlık çalışmalarını yürüten ekibin, ilerleyen dönemlerde çeşitli etkinliklerle oyunseverlerin karşısında olması bekleniyor. Oyunların oyuncuları içine çeken atmosferini oluşturan en güçlü ögelerden biri olan müziklere sahnede hayat veren orkestra, dinleyicilerini hayranı oldukları oyunların dünyasında adeta sihirli bir yolculuğa çıkarıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Cyberpunk 2077 Bir Kez Daha Ertelenmeyecek!

Oyunlar Birer Sanat Eseri

Monster Oyun Müzikleri Orkestrası fikrinin ardındaki isim olan Monster Notebook Genel Müdürü İlhan Yılmaz konuyla ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade etti, “Yerli bir marka olarak gücümüzü ülkemizdeki oyunseverlerden alıyoruz. Bu nedenle her fırsatta, bize olan desteklerine karşılık vermek ve ülkemizdeki oyunculuk kültürünü ileriye taşımak için bir şeyler yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Biz oyunların bir eğlence aracı olmanın ötesinde birer sanat eseri olduğuna inanıyoruz. Bence onların bu yönünü sergilemek için oyun müziklerini böylesine özel bir orkestra aracılığıyla canlı olarak oyunseverlere sunmaktan daha iyi bir yol da olamazdı. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Intel ESL Türkiye Şampiyonası Ana Sponsoru Monster Notebook Oldu!

Monster Oyun Müzikleri Orkestrası’nın yıl içerisinde yeni etkinliklerle oyunseverlerle buluşması planlanıyor. Orkestra ve Monster hakkındaki en yeni haberleri anında öğrenmek için markanın Instagram ve Facebook sayfalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PUBG MOBILE 1. Yaşını Dev Bir Partiyle Kutladı!

Doritos – Mountain Dew’dan “Dew” Oyun Kodu Kampanyası!