in , ,

Mount & Blade II: Bannerlord’dan Türkçe Dil Desteğiyle İlgili Beklenen Açıklama Geldi!

Geliştirici ekip merak uyandıran konuyla ilgili resmi açıklamasını yayınladı!

Önümüzdeki ayın sonunda erken erişime çıkarak on yıllık hasrete son verecek Mount & Blade II: Bannerlord‘un Türkçe dil desteğine sahip olup olmayacağı oyunun Türkçe konuşan hayranları tarafından büyük merak edilen bir konuydu.

Dedikodulara resmi bir açıklamayla son veren TaleWords, Bannerlord’un erken erişim versiyonunda Türkçe dil desteğinin teknik zorluklar nedeniyle bulunmayacağını. Fakat oyunun tam versiyonunda Türkçe dil desteğinin bulunacağını açıkladı.

2012 yılında gelişi duyurulan oyun hayranları tarafından sabırsızlıkla  beklenirken Türkçe dil desteğinin bulunacak olması oyuncuları sevindirecektir.

Talewords ekibinin konuyla ilgili tam açıklaması şu şekilde:

Bir yandan tüm gücümüzle Erken Erişim süreci üzerinde çalışırken, bir yandan da oyuncuların yapılan duyuru ve Steam sayfamızdaki açıklamalarla ilgili yorumlarını da dikkatle takip ediyor ve her bir oyuncunun yorumunu çok değerli buluyoruz. Bu yorumların bir kısmı haklı olarak Türkiye’de geliştirilen bir oyunun Türkçe olmamasıyla ilgili ve bu konuda yanlış anlamalar olmaması için küçük bir açıklama yapmayı gerekli gördük.

Tamamen Türkiye’de geliştirilen bir oyun olduğu için, ülkemizdeki oyuncuların ve dilimizin bizim için mutlaka özel bir yeri var. Zaten Bannerlord’un Steam sayfasında da belirttiğimiz üzere oyunun Türkçe desteği mutlaka olacak. Fakat Erken Erişim sürecinde teknik kısıtlamalar sebebiyle çoklu dil desteği sunamıyoruz. Bunun sebebi oyuna çoklu dil imkânını veren altyapının henüz oyundaki yerini almamış olması. Ayrıca oyundaki metinlerin halen yazılıyor ve sürekli değişiyor olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bizim için oyuncularımızın Mount & Blade II: Bannerlord’u kendi anadillerinde oynamaları çok önemli. Bu sebeple daha çok oyuncuya oyunu kendi dillerinde sunmak için oyunu 12 ayrı dilde yerelleştireceğiz. Bu süreçte içerikleriyle heyecanımıza ortak olan sizlere ve ilgisini bizden eksik etmeyen tüm oyuncularımıza destekleri için teşekkür ediyoruz.”

Mount & Blade: Bannerlord’un çıkış tarihi, Steam fiyatı ve daha fazlasına ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Off-Road Yarış Oyunu Overpass’in Yeni Videosu Paylaşıldı!

Dumbledoge Maruz Kaldığı Nefret Söylemlerini Açıkladı!