in ,

MPEG Videoları MP4’e Dönüştürme Rehberi

Kworld kart ve donanımlarla kaydettiğiniz videoların formatını MPEG’den .mp3, .ac3(mp4)’e çevirmek oldum olası sıkıntılı bir durum. Bugün birçok video dönüştürücünün yaptığını söyleyip yapamadığı bu işlemi hızlı ve kolayca nasıl yapabileceğinizi anlatacağız!

İnternetin gerçekten hemen hemen her yerinde bir “video format dönüştürücüsü” bulabiliyorsunuz ve bütün bu dönüştürücler aynı atari kartları gibi “9999 in 1” olduğunu iddia etseler de maalesef bu iddianın gerçeklikle alakası yok. Tam da bu noktada MPEG videolarınızı rahatlıkla .mp4’e çevirebilen bir converter var. Dönüştürücüyü kullandıktan sonra videolarınızı rahatlıkla akıllı TV’nizde izleyebilirsiniz!

Wondershare Video Converter Ultimate, içerisinde birtakım kullanışlı özellikler içeren bir MPEG MP4 dönüştürücüsü. İyi tasarlanmış arayüzü ile kullanıcı dostu bir deneyim sunan dönüştürücümüz hem MAC hem de Windows sistemlerle uyumlu çalışabiliyor.
Yapabileceği her şeyi anlatmak uzun zaman alacağından buyrun Wondershade Video Converter Ultimate’in temel özelliklerinden bahsedelim:

Wondershare Video Converter Ultimate’in Başlıca Özellikleri:

⦁ Bu yazılım hem ses hem de video formatlarının 1000’den fazlasını destekler.
⦁ Kırpma, kırpma, filigran ekleme, filtreler ve efektler gibi gelişmiş video düzenleme işlevleriyle profesyonel görünümlü işler elde etmek için videoları düzenlemenizi ve özelleştirmenizi sağlar.
⦁ DVD yazıcıyla farklı videoları DVD’ye yazabilir, DVD videoyu kopyalayabilir ve DVD videoyu kolayca düzenleyebilirsiniz.
⦁ YouTube, Vimeo, VEVO ve daha fazlası gibi 10.000’den fazla video paylaşım platformundan video indirmenize izin verir.
⦁ Videoyu iOS ve Android gibi cihazlara ve USB flash sürücüler gibi harici sabit sürücülere doğrudan aktarmanızı sağlar. Desteklenmeyen formatlar, transfer sırasında akıllıca uyumlu formatlara dönüştürülür.
⦁ Kayıt özelliği, video dosyalarını indirmek yerine akış sitelerinden indirilmesini sağlar.
⦁ GIF Maker gibi araçları barındıran, video meta verilerini düzelten ve VR dönüştürücü gibi çok amaçlı video araç kutusu ile oluşturulmuştur.
⦁ iOS cihazlarından, Android telefonlardan, Video kameralardan, bilgisayarlardan ve DVD’lerden gelen video dosyalarını algılayabilir.
⦁ Hem Windows hem de Mac sürümleri için ücretsiz deneme sürümüne sahiptir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Huawei Yeni İşletim Sistemi Harmony OS'u ve EMUI 10 Arayüzünü Tanıttı!

Wondershare Video Converter Ultimate Kullanarak MPEG MP4’e Nasıl Dönüştürülür:

Wondershare Video Converter Ultimate’i kullanarak dosyalarınızı istediğiniz formata nasıl çevireceğinize de buyrun adım adım bakalım

Birinci Adım: Wonder Share Video Converter Ultimate’i kurun ve dosyanızı programa ekleyin.

Öncelikle Wondershare Video Converter Ultimate yazılımını bilgisayarınıza indirip yükleyin. Sonrasında hemen programı başlatın. Varsayılan olarak, “Dönüştür” penceresine yönlendirileceksiniz. “Dosya Ekle” sekmesini tıklayarak bu aynı pencereden MP4’e dönüştürülecek MPEG dosyalarını içe aktarın.

Bundan sonra bir dosya gezgini açılacaktır. MPEG saklama konumuna göz atın ve almak için “Aç” düğmesine tıklayın.
Alternatif olarak, MPEG videolarını sürüklemenize ve programı bırakmanıza izin verilir. Ayrıca, MPEG videosunu kameradan, cihazdan klasör ekleyebilir ve “Dosya Ekle” düğmesinin yanındaki açılır menüyü tıklayarak dosya ekleyebilirsiniz.

İkinci Adım: Çıkış Video Formatını MP4 olarak seçin:

Bu adım, Wondershare Video Converter Ultimate yazılımını kullanarak gerekli formatı elde etmek için video dönüştürmenizin anahtarıdır.

“Tüm Dosyaları Dönüştür” açılır menüsünden, MPEG video dosyalarınızın çıkış formatı olarak MP4’ü seçin. Ve bu aşağı açılır menüden, gerektiğinde farklı bir video çözünürlüğü seçerek de video sıkıştırma yapabilirsiniz.

Kalite seçimi yapmazsanız, video orijinal video ile aynı çözünürlükte dönüştürülür. Ayrıca hareket halindeyken birçok video dosyasıyla ilgilendiğiniz durumlarda, her birinde ayrı ayrı ayarlamalar yapmak için içe aktardıktan sonra “+ Özel oluştur” seçeneğini tıklayın.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  World of Tanks Blitz 6. Yılını Özel Bir Etkinlikle Kutluyor!

Üçüncü Adım: Videonun Düzenlenmesi (İsteğe Bağlı):

Wondershare Video Converter Ultimate video düzenlemeleri yapmanızı da sağlar. Videoyu yukarıdaki adımdan sonra daha da sıkıştırmak için, “Hedef” menüsünün hemen altındaki “Sıkıştır” düğmesine tıklayın. Açılan pencerede, ilerleme çubuğunu sürükleyerek video boyutunu ve çözünürlüğünü manüel olarak değiştirebilir veya her iki özelliği eş zamanlı olarak otomatik olarak ayarlayabilirsiniz.

Değişiklikleri uygulamadan önce, videoyu 20 saniye boyunca önizleme yapın ve ardından “OK” düğmesine basın. Yine, “Hedef” menüsünün sol alt tarafındaki aşağı açılır menüyü tıklatarak videoya alt yazıları ekleyin.

Dördüncü Adım: Videoyu MPEG’ten MP4’e Dönüştürme:

MPEG videosu için .mp4’ün çıkış formatı olduğunu belirledikten sonra, video özelliklerinin sağındaki “Convert” ikonuna tıklayın veya dönüştürülecek videolar daha fazla olduğunda toplu işlem yapmak için “All Convert” butonuna tıklayın. Video dönüştürüldüğünde, onu “Dönüştürülmüş” penceresinde bulacaksınız.

Beşinci Adım: MP4’e Dönüştürülen Videoyu Kaydetme:

“Dönüştürülmüş” penceresinde, dönüştürülmüş .mp4 videoyu yeniden adlandırmanıza ve kaydedilen yolu kontrol etmenize izin verilir. Yeniden adlandırmak için, “Yeniden Adlandır” simgesine basın ve değişikliği yapmak için “Aktarma Ekle” düğmesine basarak tercih edilen adı verin. Şimdi, “Dosya Konumunu Aç” butonuna tıklayarak kaydetme konumuna bakınız.

Final: Başardınız!

Wondershare Video Converter Ultimate’i kullanarak MPEG videonuzu kusursuz bir şekilde MP4’e çevirdiniz. En sevdiğiniz videolarınızı istediğiniz cihazda keyifle izleyin ve keyfini çıkarın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Piyasadaki En İyi Bir Diğer 10 Açık Dünya Oyunu

Doç. Dr. Levent Eraslan, Yeni Zelanda’daki Terör Olayında PUBG’yi Suçladı