in , ,

MSI 2019 Şampiyonu Belli Oldu!

Espor sektörünün zirvesinde taht kurmuş olan League of Legends, yıllardan beri birçok önemli turnuva düzenliyor. Bu turnuvalardan en önemlilerinden Worlds ve MSI yıllar geçtikçe hayranlarını ikiye katlıyor. MSI kış ve yaz mevsimi arasındaki birkaç aylık kısa dönemde düzenlenirken Worlds ise iki sezonun bitiminde yani yazın sonlarına doğru düzenleniyor. Bu iki turnuva da dünya çapında milyonlara hitap ediyor.

Bu final bir çok ilke imza atmış oldu! İlk olarak neredeyse herkesin beklediği EU(Avrupa) NA(Kuzey Amerika) finalini izlemiş olduk. Avrupa ile Amerika’nın karşılaşması bir çok rekora imza atmış oldu. Uluslar arası turnuvalarda en kısa süren 5 maçlık seri unvanını eline aldı. Final aşamasına kadar dünya devlerini eleyen G2 Esports ve Team Liquid’e buralara kadar gelmesi için çok az şans veriliyordu. Caps’in yaptığı bir açıklamada “Finalde Team Liquid ile oynayabilmek için yarı finalde SKT T1’i yenmemiz gerekti.” diye bir açıklamada bulunmuştu. Bu açıklamada, Team Liquid gibi bölgesi dışında başarısı bulunmayan bir ekiple finalde karşılaşmamız için dünyanın çok uzun bir süre en iyi takımı olan SKT T1’i yarı finalde elemelerinin gerektiğinini anlatmak istedi. Bazı izleyiciler bu açıklamayla MSI 2019 da kullanılan turnuva sistemini aşağıladını düşündü.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  MSI 2019 Son 6 Takımı Belirlendi!

İki finalist olan takımda buralara gelmek için dünyanın bir numaralı takımlarını yenmek zorunda kaldı. Team Liquid, Invictus Gaming’i yenerek tüm izleyicileri şaşırttı. Kimsenin ihtimal dahi vermediği grup aşamasında 9 galibiyet 1 mağlubiyet ile bitiren Invictus Gaming elendi. Invictus Gaming’li oyuncular maç sonu röportajlarında göz yaşlarına hakim olamadılar. Worlds 2018’in şampiyonu Invictus Gaming, Team Liquid tarafından 3-1 gibi sürpriz bir skorla elendi.

G2 Esports’un durumu da Team Liquid kadar zordu. Rakipleri olan SKT T1 hala bir çok taraftar tarafından esporun en iyi takımı olarak dillendiriliyor. SKT T1’ın uzun bir süredir uluslar arası arenada başarı yakalayamaması giderek gözden düşmesine neden oldu. Eskiden tüm uluslar arası turnuvalarda en favori olan ve tüm kupaları silip süpüren takım şimdi G2 Esports’a takıldı. Grup aşamasını SKT T1’ın altında tamalayan G2 Esports, yarı finalde SKT T1 ile karşılaştı. Karşılaşmanın sonucunun büyük bir kesimi  SKT T1’ın kazanacağını düşünürken G2 Esports şapkadan tavşan çıkardı ve 3-2 gibi heyecanlı bir 5 maçlık seriyi kazanan takım oldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | 7.19 Güncelleme Notları Türkçe

MSI 2019 Finalinde ise karşı karşıya gelecek takımlar Team Liqud ve G2 Esports oldu. Yani Avrupa’nın karşısında Amerika bölgesi. Karşılaşma her ne kadar final olsa da domine edilmiş 3 maç izlediğimiz için hem kısa hemde tek taraflı bir seri oldu. Gönlümüzün istediği kıran kırana geçen 5 maç izlemekti fakat bu final, Türkiye saati ile 10.00’da başladı ve 12.45’de son buldu. Sonuç ise 3-0 G2 Esports zaferi oldu!

G2 – TL 1. Maç

TL – G2 2. Maç

TL – G2 3. Maç

1907 Fenerbahçe yeni ormancısını duyurdu!

VFŞL Ne Zaman Başlıyor?