in , ,

MSI 2019 Son 6 Takımı Belirlendi!

League of Legends’in en büyük espor turnuvalarından biri olan MSI’da, bu sene Vietnam’da yapılan ön elemeler sonucunda ilk 6 takım belli oldu. Temsilcimizin de bulunduğu ön eleme gruplarında ilk 6’ya hangi takımlar kaldı?

Vodafone Freezone Şampiyonluk Liginin 2019 kış mevsiminde Finalde BAU SuperMassive’i 3-0 yenerek kupayı kazanan 1907 Fenerbahçe aynı zamanda MSI 2019 biletini kapan taraf oldu. 1907 Fenerbahçe’nin ön eleme grubundan çıkması durumunda Worlds 2019’a ülkemizden iki temsilci takım götürme hakkında sahip olacaktık.

MSI 2019 Ön Eleme 1. Aşama

Kura çekiminde sunucular tarafından “Ölüm Grubu” olarak adlandırılan gruba düşmemize rağmen en büyük favori bizdik.

A grubunda bulunan 1907 Fenerbahçe’nin rakipleri Vietnam temsilcisi Phong Vu Buffalo, Güney Amerika temsilcisi Isurus Gaming ve Okyanusya (Avusturalya) temsilcisi Bombers oldu. Ön eleme gruplarının favori iki takımı 1907 Fenerbahçe ve Phong Vu Buffalo’nun aynı gruba düşmesi iki bölge için de büyük talihsizlik oldu. A grubundan çıkan ekip, aynı zamanda Worlds 2019’a bölgesinden iki temsilci götürme hakkı kazanacaktı.

A grubunu 1907 Fenerbahçe’nin, Phong Vu Buffalo ile eşit puanla bitirmesinin üstüne bir eşitlik bozma karşılaşması oynandı. Eşitlik bozma karşılaşmasını kazanan Vietnam ekibi Phong Vu Buffalo adını 2. tura yazdırmayı başardı.

B grubu takımları ise Tayland temsilcisi MEGA, Rusya temsilcisi Vega Squadron, Brezilya temsilcisi INTZ ve Japonya temsilcisi Detonation FocusMe oldu. B grubunda tam bir favori olarak gösterilecek takım bulunmaması işleri kızıştırdı. Japon temsilcisi Detonation FocusMe ve Brezilya temsilcisi INTZ diğer iki takıma göre daha iyi olarak görülüyordu. B grubunu 1. sırada bitiren Rus temsilci Vega Squadron beklenmedik bir başarı yakaladı ve adını 2. tura yazdırmayı başardı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Call of Duty: Black Ops Cold War Beta Tarihi Belli Oldu!

MSI 2019 Ön Eleme 2. Aşama

A ve B grubundan 1. olarak çıkan Vietnam temsilcisi Phong Vu Buffalo ve Rus temsilci Vega Squadron, MSI 2019 ön eleme 2. aşamaya çıkmaya hak kazandı. 2. aşamada bulunan 4 takımdan 3’ü MSI 2019’un son 6 takımı içerisine girmeye hak kazanacaktı. Team Liquid ile Phong Vu Buffalo maçının kaybedeni ile Flash Wolves ve Vega Squadron karşılaşmasının kaybedeni için de bir şans bulunuyordu.

İki maçın kaybedeninin karşılaşacağı son karşılaşmada kazanan ekip adını MSI 2019’da son 6 takım arasına yazdıracaktı. Amerika’nın temsilcisi olan Team Liquid, A grubundan temsilcimizi eleyerek çıkan Phong Vu Buffalo’yu 3-0 yenerek adını MSI 2019 son 6’ya yazdıran 4. ekip oldu. Tayvan temsilcisi olan Flash Wolves, Vega Squadron’u 3-1 yenerek adını MSI son 6’ya yazdıran 5. takım oldu.

MSI 2019 son 6’nın tamamlaması için geriye 1 takımlık yer kalmasının ardından o yere adını yazdırmak için mücadele verecek Vietnam temsilcisi Phong Vu Buffalo ve Rus temsilcisi Vega Squadron karşılaşması kaldı. Kıran kırana geçen 5 maçlık mükemmel bir seri izledik. İlk iki maçı Phong Vu Buffalo kazanarak durumu 2-0’a getirdi ve ev sahibi takım taraftarlarını sevindirdi. Beklenmedik bir performans çıkartan Vega Squadron art arda 2 maç kazanarak durumu 2-2’ye getirdi ve MSI 2019 için istekli olduklarını gösterdiler. Son maça gelindiğinde ise Phong Vu Buffalo’nun beklenmedik ve tahmin edilemez rotasyon oyunu ile Vega Squadron maçı kaybetti. MSI 2019’a veda eden Rus ekip Vega Squadron, MSI 2019’da buraya kadar gelerek takım tarihine yazılacak önemli bir başarıya da imza attı. MSI 2019 son 6 takımın sonuncu takımı Phong Vu Buffalo oldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ali Koç'tan Espor'a Destek!

MSI 2019 Son 6

10 Mayısta başlayacak olan MSI 2019 Grup aşamasına katılan takımlar:

  • Flash Wolves (Tayvan)
  • G2 Esports (Avrupa)
  • Invictus Gaming (Çin)
  • Phong Vu Buffalo (Vietnam)
  • SK Telecom T1 (Güney Kore)
  • Team Liquid (Amerika)

MSI 2019’un favorisi olarak gözüken Invictus Gaming ve SK Telecom T1’in performansı taraftarlar tarafından merakla bekleniyor. 10 Mayısta Hanoi’de başlayacak olan grup aşamasının ardından 4 takım 17-19 Mayıs arasında Taipei’de oynanacak final aşamasına yükselmeye hak kazanacak.

Geçmiş Tarih: John Dyer Devi 1895 Gizemi!

Geçmiş Tarih: John Dyer Devi 1895 Gizemi!

Riot Games Çalışanları Grevde!

Riot Games Çalışanları Grevde!