in , ,

MSI 2019 Yarı Final Karşılaşmaları Belli Oldu!

Espor sektörünün zirvesinde taht kurmuş olan League of Legends, yıllardan beri birçok önemli turnuva düzenliyor. Bu turnuvalardan en önemlilerinden Worlds ve MSI yıllar geçtikçe hayranlarını ikiye katlıyor. MSI kış ve yaz mevsimi arasındaki birkaç aylık kısa dönemde düzenlenirken Worlds ise iki sezonun bitiminde yani yazın sonlarına doğru düzenleniyor. Bu iki turnuva da dünya çapında milyonlara hitap ediyor.

Çeyrek finalin oynanmayacağı MSI 2019’un grup aşamalarının bitimiyle yarı finalistler belli oldu. Grup aşamasında bir dünya rekoru kuran Invictus Gaming 1. sırada bitirirken en büyük favorilerden birisi olan SK Telecom T1 2. sırada yer aldı. 3. ve 4. sırada ise G2 Esports ve Team Liquid kendine yer buldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  The International 2017 Şampiyonu: Team Liquid!

Invictus Gaming grup aşamasını 1. bitirerek 3. veya 4. olan takımlardan birisini yarı finalde rakibi olarak seçme lüksünü kazandı. Rakip olarak zayıf halka olarak görülen Team Liquid’i seçen Invictus Gaming, grup aşamasında 9 galibiyet 1 mağlubiyet alarak tarih yazmış oldu. Invictus Gaming’in rakip olarak Team Liquid’i seçmesi ile yarı finalin bir diğer karşılaşması SK Telecom T1 ile G2 Esports oldu. Ligin ilk karşılaşmasında SK Telecom T1’i mağlup eden G2 Esports, MSI 2019’da iddialı olduklarını ve hünerlerini göstermiş oldu. MSI 2019 grup aşaması öncesinde 1 numaralı favorinin tartışıldığı bir durum oluşmuştu. Invictus Gaming grup aşamasında sadece 1 mağlubiyet alarak 1 numaralı favori olduklarını göstermiş oldular.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  ADATA Ürünlerinde %30 İndirim Fırsatı Başladı!

Muhtemel final olarak gözüken SK Telecom T1 ile Invictus Gaming arasındaki karşılaşma izleyenler için bir espor şöleni olacağı kesin. Fakat Asya takımlarının baş belaları olan Avrupa ve Amerika takımları ise beklenmedik sürprizlere imza attıklarını daha öncelerden gördük. G2 daha önce SK Telecom T1’ı yenerek böyle bir sürprizin gerçekleşebileceğini bize MSI’da da göstermiş oldu.

Game of Thrones 8. Sezon 5. Bölüm İncelemesi (Spoiler İçerir)

Beşiktaş Espor’un Yıldız Oyuncusu Esporu Bıraktığını Açıkladı!