in , ,

Naughty Dog’dan İzinsiz Kullanılan Parça İçin Büyük Özür!

Sony ile birinci parti olarak çalışan ünlü video oyun geliştirici şirketi Naughty Dog‘un popüler oyunlarından olan The Last of Us‘ın merakla beklenen yeni ve ikinci oyunu The Last of Us Part 2′nin televizyon reklamlarında verilen fragmanında bir müzisyen tarafından cover yapılmış parçanın izinsiz kulllanılması üzerine Naughty Dog’dan özür açıklaması geldi. Detaylar haberimizde.

Naughty Dog’un merakla beklenen yeni oyunu The Last of Us Part 2’nin çıkmasına az bir süre kalmışken fragmanlarda izinsiz kullanılan bir parça hakkında haberimiz mevcut. The Last of Us Part 2’nin televizyon reklamlarında kullandığı New Order grubunun 1987 yılında seslendirdiği True Faith isimli parçanın Lotte Kestner‘a ait cover versiyonunu izin almadan ve isim belirtmeden kullandığı fark edildi. Bunun üzerine cover sahibi Lotte Kestner Twitter hesabından Naughty Dog’a sitemde bulunup üzüldüğünü belirtmişti. Bunun üzerine Naughty Dog Başkan Yardımcısı Neil Druckmann Twitter hesabından Naughty Dog adına özür diledi.

Açıklamada Druckmann,  Ellie’nin ”True Faith” parçasının yorumunun Lotte Kestner’den ilham alınarak yapıldığını ve yanlış bir durum sonucunda adından bahsedilmediğinden dolayı büyük özür duyulduğunu ve bu durumun en hızlı şekilde düzeltileceğini belirtti. Açıklamasını Lotte Kestner’i etiketleyerek, ”Umarız hak ettiği bu durumu kabul eder” ifadesiyle noktaladı. Bu açıklama üzerine Lotte Kestner’de olumlu ve pozitif bir geri dönüş yaptı.

Parçasının böyle harika bir projede yer aldığı konusunda gurur duyduğunu belirten Lotte Kestner, Neil Druckmann, Naughty Dog ve Sony’e teşekkürlerini sundu. Bu açıklamayı resmi Twitter sayfasından paylaşan Kestner, aynı zamanda ilgili fragmanı büyük bir sevinçle ayrı bir gönderi alarak Twitter sayfasında paylaşmayı ihmal etmedi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  VFŞL'nin Eski Yıldız Ormancısı Şimdi Ne Yapıyor?

Naughty Dog tarafından geliştirilen ve Sony tarafından yayımlanacak The Last of Us Part 2, 19 Haziran 2020 tarihinde PlayStation 4 özel olarak çıkışını yapacak. Siz The Last of Us Part 2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Beklentileriniz yüksek mi? Oyunu çıkınca oynayacak mısınız? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bekliyoruz. İşte merak edenler için haberde bahsi geçen ve televizyon reklamlarında da yer alan Kestner’ın cover parçasının yer aldığı fragman:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

zula kadınlar ligi

Türkiye’nin İlk Kadınlar Espor Ligi Zula’dan!

Ücretsiz Oyun: ARK: Survival Evolved Epic Store’da Ücretsiz Oldu!