in , ,

NBA 2K20’den ABD’de Irkçılığa Karşı Düzenlenen Protestolara Destek!

Visual Concepts tarafından geliştirilen ve 2K Sports tarafından yayımlanan popüler basketbol oyunu serisi  NBA 2K‘nın güncel oyunu NBA 2K20, Amerika Birleşik Devletleri‘nde son dönemde gündemde olan ırkçılık karşıtı protestolara destek verdi. Oyunculara üstünde protestolarla ilgili sloganlar yer alan 3 adet tişörtü ücretsiz olarak verdi. Detaylar haberimizde.

Amerika Birleşik Devletleri’nde son dönemde oldukça gündemde olan George Floyd adlı siyahi bir adamın polis tarafından ters kelepçe takılıp boğularak öldürülmesi üzerine ABD’de halk ayaklanmış ve ırkçılık karşıtı protestolar düzenlenmişti. Bu protestolar gün geçtikçe alevleniyor, bazı göstericiler ise dükkanları yağmalıyorlar. Bu süreç içerisinde oyun şirketleri de oyunları üzerinden ırkçılık karşıtı protestolara destek veriyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  NBA 2K20 Steam'de %92 İndirim İle 20 TL'ye Düştü!

Irkçılık karşıtı protestolara oyun sektöründen de destek devam ediyor. Geçtiğimiz gün Rockstar Games, bu olaylar sonrası 21.00- 23.00 arası Grand Theft Auto Online ve Red Dead Online sunucularını kapatma kararı alarak farkındalık yaratmıştı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  WWE 2K Battlegrounds'ın Çıkış Tarihi Açıklandı!

2K Games, NBA 2K20 oyuncularına, oyun içi ücretsiz olarak üstünde ‘‘Black Lives Matter’, ”I Can’t Breathe” ve ”Say Their Names” yazan 3 adet tişört verdi. Kullanıcılar bu tişörtleri karakterlerine giydirip oyunun Online kısmında sanal protestolar düzenlediler ve yürüyüş yaptılar. işte o yürüyüşlere ait oyun içi görüntülerden birisi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Birçok EA Oyunu ve EA Access Steam’e Geliyor!

İDDİA: Bloodborne PC’ye Gelecek!