in ,

Netflix Luke Cage ve Iron Fist’i İptal Etti

Marvel Comics’in karakterlerini içinde barındıran ve Netflix ortaklığıyla çekilen Iron Fist ve Luke Cage serileri, alınan kararla Netflix tarafından iptal edildi.

Iron Fıst ve Luke Cage dizileri 2. sezonlarını başarılı bir şekilde tamamlamıştı. Marvel Çizgi Romanları’nın fanlarının severek takip ettiği diziler için o kötü haber maalesef ki geldi. 12 Ekim’de alınan ilk haber Iron Fist içindi. Son bölümünü 7 Eylül 2018’de yayınlanan ve baş rolünde Finn Jones’un bulunduğu diziyi, Marvel çizgi roman hayranları sevse de genel olarak büyük eleştirilere maruz kalan dizi, Netflix’in kararıyla 2. sezonu tamamladıktan sonra iptal edildi ve dizinin devam etmeyeceği açıklandı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  İlk Türk Netflix Dizisi Hakan: Muhafız Şimdi Yayında!

Bunun üzerine Iron Fist’in resmi Twitter sayfasında, üstünde “Ölümsüz” yazan bir fotoğraf paylaşıldı. İkinci haberi ise 19 Ekim’de Luke Cage için aldık. Baş rolünde Mike Colter’in bulunduğu 2 sezon süren dizinin son bölümü 22 Haziran 2018 tarihinde izleyicilere sunulmuştu. Marvel ve Netflix tarafları arasında gerçekleşen fikir ayrılıkları yüzünden iptal edilen dizi, Iron Fist’ten sonra bizleri gerçekten şoke etti. Luke Cage için de Twitter üzerinden üstünde “Her Zaman İleri” yazan bir fotoğraf paylaşıldı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  La Casa De Papel 4. Sezon İncelemesi (Spoilerlı)

Bu iptallerden sonra Netflix’te Punisher, Daredevil ve Jessica Jones olmak üzere üç adet Marvel dizisi kalmış oldu. Netflix’in son zamanlarda orijinal dizilerini çıkarmasından dolayı başka şirketlerle yapılan ortak işlerde kendi fikrini cesur bir şekilde kabul ettirmeye çalışıyor gibi görünüyor. Umarız ilerde de diğer Marvel dizileri iptal edilmez. Kalan dizilerin içinde yeni sezonları çekilmiş diziler bulunmakta. Bu yüzden iptal haberlerinin şu anlık bitmiş olması gerek. Bakalım Netflix ileride ne gibi farklı projeler veya iptaller yapacak? Hep birlikte göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Away: The Survival Series’in İlk Bakışı yayınlandı

Atari, Bizlere Nostalji Yaşatmak İçin Geri Dönüyor