in , ,

Nvidia GeForce Now 1 Milyon Oyuncu Sayısını Aştı!

Nvidia‘nın bulut temelli oyun servisi hizmeti Nvidia GeForce Now, uzun süre betada kaldıktan sonra geçtiğimiz haftalarda erişime ülkemiz de dahil olmak üzere desteklenen tüm ülkelerde erişime açılmıştı. Ünlü şirketlerden bazılarının oyunlarını servisten çekmesi üzerine gündemde kalmayı başaran GeForce Now, büyük bir başarıya imza atarak kısa süre içerisinde 1 Milyon oyuncu sayısını aşmayı başardı. Aynı zamanda şirket, GeForce Now kütüphanesinin daha da büyüyeceğini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Nvidia’nın en büyük bulut servis hizmeti veren rakibi Google Stadia‘ya karşı büyük bir hamlesi olan Nvidia GeForce Now, Steam ve Origin gibi desteklenen oyun kütüphanelerinde satın almış olduğunuz oyunları Nvidia sunucularına bağlanarak İnternet ile oynamanızı sağlıyor. Bu sayede düşük sistem ile yüksek sistem isteyen oyunları ultra ayarlarda hatta ücretli üyelik alırsanız RTX desteği ile oynayabiliyorsunuz. Nvidia GeForce Now, ülkemizde çıktıktan sonra oldukça ilgi toplamıştı.Bu ilgi güzelce yükselirken popüler şirketlerin oyunlarını servisten çekmesi beklenmedik bir hamle oldu. Çoğu popüler şirket desteğini kesti ve bunlardan en günceli Bethesda oldu. Bethesda’nın çekilme haberini buraya tıklayarak sitemizden okuyabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mount & Blade II: Bannerlord Erken Erişime Açıldı!

Nvidia, yayınladığı bir blog yazısında GeForce Now hakkında açıklamalarda bulundu. Bunlardan ilki abonelik sayısıydı. Şirket, servisin 1 milyondan fazla oyuncunun abonelik aldığını açıkladı. Servisten çekilen şirketler hakkında da yayıncıların oyunlarını çekmelerinde kararın onlarda olduğunu ve içeriklerinin onların kontrolü altında olduğunu ancak GeForce Now’un değerini anladıkça oyunlarını geri getireceklerini belirtti. Son olarak ise 2020 yılının en çok beklenen oyunlarından olan Cyberpunk 2077‘nin GeForce Now üzerinden oynanabilir olacağı açıklandı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PUBG- Yeni Güncelleme Sistemi ile 21. Hafta Güncelleme Notları

Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Nvidia GeForce Now’u denediniz mi? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Güncel oyun haberlerini sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dumbledoge Maruz Kaldığı Nefret Söylemlerini Açıkladı!

Yeni Sıra Tabanlı Strateji Oyunu Othercide’ın Çıkış Dönemi Belli Oldu!