in , ,

Nvidia GeForce Now 2K Games Desteğini de Kaybetti!

Nvidia‘nın bulut temelli oyun servisi hizmeti Nvidia GeForce Now, son dönemlerde çok konuşulan bir servis olmayı başardı. İlk çıktığında güzel hizmetiyle dillerden düşmeyen hizmet, son zamanlarda ise şirketlerin desteğini çekmesi ile konuşuluyor. Nvidia GeForce Now, 2K Games desteğini de kaybetti! Detaylar haberimizde.

Nvidia GeForce Now, zaman geçtikçe bir çok şirket ile yollarını ayırıyor. Daha önce de Capcom, EA, Konami, Remedy, Rockstar Games, Square Enix, Activision Blizzard ve Bethesda şirketleriyle yollarını ayıran hizmet kan kaybetmeye devam ediyor. Bethesda’nın ayrılığı hakkındaki haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Şimdi de ayrılan şirket 2K Games oluyor. Nvidia’nın forumlarında yayınlanan duyuru ve Polygon kaynaklı habere göre 2K Games’in oyunlarının ”Yayıncı isteği üzerine” hizmetten kaldırılacağı açıklandı. Kaldırılacak yapımlar arasında Borderlands, Bioshock, XCOM ve Civilization gibi oyun serileri ve daha fazlası da mevcut.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  NBA 2K20 Kobe Bryant İçin Giriş Ekranını Değiştirdi!

NVIDIA GEFORCE NOW NEDİR?

Geçtiğimiz aylarda beta sürümünden çıkan ve ülkemizde de erişime açılan Nvidia GeForce Now, temelinde aynı Google Stadia gibi bir bulut temelli oyun servisi ancak bir farkı var. Stadia, oyunları kendi satarken GeForce Now, sizi destekli oyun kütüphanelerine örneğin Steam’e bağlattırıp zaten hazırda satın almış olduğunuz oyunları oynamanızı sağlıyor. Siz sadece Nvidia’nın sunucularına bağlanıyorsunuz. Nvidia GeForce Now’un hem ücretsiz hem de ücretli hizmeti bulunuyor. Ücretsiz seçeneğinde hiç para ödemeden belli bir süre sıraya koyuluyorsunuz. Sıranız geldikten sonra erişim desteği açılıyor ve size oyunu oynamak için 1 saat veriliyor. Bir saat geçtikten sonra erişiminiz kopuyor ve tekrar sıraya girmeniz gerekiyor. Oyunların doluluğuna göre değişen bu sıra bazen 2 saat kadar bekletebiliyor. Bu sırayı beklememek, RTX desteğini açmak, sınırsız oyun saatine erişmek isteyen kullanıcılar ise 5.49 Euro vererek ilk 3 ay ücretsiz GeForce Now üyeliği alabiliyorlar. Daha fazla bilgi almak veya satın almak isteyen takipçilerimiz buraya tıklayarak Nvidia GeForce Now’un resmi sitesine ulaşabilir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Nvidia GeForce Now Abonelerinden Haziran 2020'ye Kadar Ödeme Almayacak!

Nvidia GeForce Now, kan kaybetmeye devam etmesine rağmen gecikme süresi ve daha rahat erişim sunma açısından Google Stadia’ya göre oyuncuların gözünde daha iyi bir hizmet ancak şirketler GeForce Now ile yollarını ayırmaya devam ediyor. Bu olayların altında Google Stadia ile yapılan özel anlaşmalar yatıyor olabilir. İleride hep birlikte göreceğiz.

Siz Nvidia GeForce Now hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bekliyoruz. Güncel haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Oyun: GoNNER Ücretsiz Oldu!

Ücretsiz Oyun: The Uncertain: Last Quiet Day Ücretsiz Oldu!