in ,

Offline CS:GO Turnuvasında Hile Skandalı!

CS:GO eXTREMESLAND 2018 Asya‘da akıllara durgunluk veren bir olay gerçekleşti. OpTicIndia ile Revolution takımı 100.000$’lık ödül için C Grubu elemelerinde karşılaşırken ani bir duraklama alındı. Daha sonra CSGO2ASIA Twitter hesabından yapılan açıklamada ciddi bir sebep yüzünden 20 dakikalık bir duraklama alındığı belirtildi. İncelemeler sonucunda yine CSGO2ASIA hesabından atılan bir Tweet’te Optic India takımından “foresaken“in hile kullandığı belirtildi. Takım turnuvadan men edildi.

“Extremesland Officials tarafından OpTicIndia oyuncusu “foresaken” in bilgisayarında hileler ile yakalandığı teyit edilmiştir. Takım hemen turnuvadan men edilmiştir. Oyuncu bir sonraki uçuşla evine gönderilecek. Şu anda OptiC’den başka ifade yok”

OpTicIndia oyuncusu “foresaken“in yakalanma ve hakemin kontrol etmesini engellemek için hakemi engellemeye çalışma anı kameralara şu şekilde yansıdı:

OpTicIndia Twitter hesabından yaptığı açıklamada takımı dağıttığını açıkladı. OpTicIndia yönetiminin Tweeti şu şekilde:

“Hilenin her türüne karşıyız. Bu yaşananlar yalnızca bölgesel takımımızı kirletmekle kalmıyor, bütün bölgedeki rekabetçi ruha zarar veriyor. Yaptığı şey sebebiyle Nikhil “forsaken” Kumawat ile sözleşmemizi sonlandırdık. Aynı zamanda diğer rekabetçi seçeneklerimizdeki yeni fırsatları değerlendirmek için takımın kalanıyla yollarımızı ayırıyoruz.”

Bakalım takım başka bir ceza ile karşı karşıya kalacak mı? Bu konu hakkında görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Konu ile ilgili daha fazla bilgi geldikçe aktaracağız. Daha fazlası için takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Orange Box ve Left 4 Dead Serisi, Xbox One X İle Güçlendirildi!

Party Hard İncelemesi