in , ,

Öğretmenler ve Gençler Söylüyor: Fortnite Mobil Okulları Mahvetti!

Fortnite, gerçek anlamda 2018’in en büyük reklam kampanyasını yürüten ve muhtemelen en başarılı olan oyun oldu. Global bir trend haline gelen oyun, geçtiğimiz dönem içerisinde mobil platforma da çıkış yaparak kitlesini Fizan’a kadar ulaştırdı desek yeridir. Kitlenin büyümesi, daha fazla insanın video oyunlarını oynaması ve Fortnite’ın yanlış bilmiyorsam şu an oyun camiasında en kompleks platformlar arası servisi sunması bir yere kadar kesinlikle güzel gelişmeler. Fakat bunlar beraberinde bazı sorunları da getiriyor ki bunların en büyüğü de okul çağındaki gençler ve oyunlarla olan ilişkileri. ABD ve Avrupa’da çoğu okul, Fortnite sunucularını banlamaya çalışıyor. Sebebi ise Fortnite’ın dersleri ve okulu öldürmesi.  Durumun Twitter’a yansıması ise şöyle:

source: kotaku

İngilizceye hakim olmayan okuyucularımız için özet olarak şunlar söyleniyor: “Fortnite dersleri öldürüyor. Ben oynuyordum arkadaşıma da indirdim o da oynasın. Derse gerek yok, okulun kablosuz bağlantısından Fortnite’ı banlamaya çalışıyorlar.”

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mount And Blade II: Bannerlord'dan Yeni Ekran Görüntüleri Geldi!

Bizim okullarımızda durumun yansıması tam olarak ne durumda bilmiyorum, sınıflarınızda Fortnite/PUBG mobil oynayan insanların sayısı ne durumda? Mobil oyunların dersleri engellediğini düşünüyor musunuz? Yorumlarda fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

50 TL Değerindeki THE DARKNESS II Ücretsiz Oldu!

Soygun Devam Ediyor! | La Casa de Papel 2. Sezon Resmi Olarak Duyuruldu!