in , ,

Orange Box ve Left 4 Dead Serisi, Xbox One X İle Güçlendirildi!

Geçtiğimiz günlerde Crysis üçlemesinin “Geriye Dönük Uyumluluk” sistemi ile Xbox One için uyumlu hale getirildiği haberini almıştık. O haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Microsoft, Crysis adımından sonra şimdi de Valve’in efsaneleri; Orange Box, Left 4 Dead, Left 4 Dead 2 ve Portal: Still Alive’ı “Geriye Dönük Uyumluluk” sistemi ile hem optimize etti hem de Xbox One X ile güçlendirdi.

On yıldan fazla bir süre geçti bu efsane oyunlar çıkalı. Zamanının en sağlam oyunlarıydı ve büyük bir zevkle hepsini oynayıp bitirmiştik. Bazıları bizleri o kadar etkiledi ki yeni oyununu yıllardır bekliyoruz. Half Life serisinin 3. oyununu kim umutla beklemedi ki? Ya Half Life 2’nin üçüncü bölümü, o nerede peki? Gordon Freeman ile yaşadığımız o maceraları, Portal’ın o beyin yakan bölümlerini, Team Fortress 2’de yaşadığımız rekabeti, Left 4 Dead’de arkadaşlarımızla toplanıp beraber bol bol zombi katletmeyi özlemedik mi? Team Fortress 2’de yaşadığımız rekabeti… İşte bütün bu anılarımızı, yaşadıklarımızı bizlere tekrar yaşatabilmeyi sağlayacak bir haber ile geldi Microsoft. Üstelik oyunlar eskisinden çok daha kaliteli artık.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  The Ascendant Esports, Esporcu Olmak İsteyen Adaylarını Arıyor!

Red Dead Redemption, Halo 360, Portal 2, Fallout 3 gibi yapımları bünyesinde bulunduran Xbox One X ile güçlendirme projesine artık saydığımız bu oyunlar da dahil olmuş durumda. Bu proje sayesinde oyunlar çok daha iyi görüntü kalitesi ve yaklaşık 10 kata kadar daha fazla piksel sunuyor. “Geriye Dönük Uyumluluk” ile bu projenin tek farkı, her “Geriye Dönük Uyumluluk” aracılığıyla optimize edilen oyunun Xbox One X ile güçlendirilmemesi. Örneğin Crysis optimize edilmiş ancak Xbox One X ile herhangi bir güçlendirme almamıştı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hitman 2'de Yer Alacak Mekanlar Belli Oldu

Microsoft’un attığı bu adımlar, oyun piyasasında gayet önemli bir yer taşıyacak gibi görünüyor. Nostalji seven oyuncular için ilaç gibi gelecek bu hareket, dünyanın en güçlü konsolu Xbox One X’i bir adım daha öne çıkarıyor. Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Red Dead Redemption 2 İçin Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Offline CS:GO Turnuvasında Hile Skandalı!