in ,

Overwatch’a “Role Queue” Adlı Yeni Bir Sistem Geliyor

Overwatch’ta roller baştan belirleniyor

Overwatch’ın yeni özelliği Role Queue, an itibariyle test sunucularında (Public Test Realm – PTR) oyunculara açıldı. Role Queue, oyuna girmeden önce maçtaki rolünüzü belirlemenize ve her rolün ayrı bir skill rating’i olmasına imkan veriyor.

Overwatch'a Role Queue Adı Verilen Yeni Bir Sistem Geliyor

Peki Nedir Bu Role Queue?

Overwatch oyuncu topluluğu oyunla birlikte gelişen, oyunun inceliklerini giderek daha iyi kavrayan ve oynanışa sürekli yeni yaklaşımlar getiren bir yapıya sahip.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Nvidia Corona'ya Karşı Ekran Kartlarınızın Desteğini Bekliyor!

Bu özellik aracılığıyla rekabetçi (competitive) ve hızlı (quick) play modlarındaki matchmaking (eşleştirme) ve queue (maç sırası) sistemlerini güncelleniyor. Böylece oyuncular maça girmeden önce oyunda hangi rolde (tank, destek ya da hasar) oynamak istediklerini önceden seçebiliyorlar.

Bundan sonra matchmaking sistemi 2 tank, 2 destek ve 2 de hasar rolünü seçmiş oyuncuyu eşleştirerek bir takım oluşturmalarını sağlıyor. Maçın sonunda (hem competitive hem de quick play modlarında) oyuncular ana menüye geri dönüyor ve bir sonraki maç için sıraya alınmadan önce yeniden oynamak istedikleri rolü belirliyorlar.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hoşça kalın

25 Temmuz itibariyle başlayacak olan Stage 4 maçlarıyla birlikte tüm Overwatch League maçlarında 2-2-2 role lock sistemi uygulanacak.

Uber, Yolcudan 19$ Yerine Ücret Yerine 100 Kat Fazla Fiyat İstedi

Uber, Yolcudan 19$ Yerine Ücret Yerine 100 Kat Fazla Fiyat İstedi

Oyunla Gelecek Kampı, Yerli Geliştiricileri Davet Ediyor!