in , ,

2019 Yılında Avrupa’da En Çok Satılan Oyunlar Açıklandı!

Avrupa’da 2019 yılında hangi oyunlar en çok satıldı?

Fotoğraf: Game Informer

Yaz ayını yakında noktalayacağımız 2019 yılının Avrupa genelinde şu ana kadar satan oyunları Alman bilgi-analiz firması Gfk Entertainment tarafından açıklandı. Avrupa‘da 2019 yılında hangi oyunlar en çok satıldı? Detaylar haberimizde.

2019 yılının son mevsim dönemine girmeye az bir süre kaldı. Sonbahar ayında çıkacak yeni oyunlar ile birlikte artık 2019 yılını geride bırakacağız. Peki şu ana kadar 2019 yılında Avrupa genelinde hangi oyunlar en çok sattı? Bu sorumuzun cevabını Alman bilgi-analiz firması Gfk Entertainment bir liste aracılığıyla açıkladı. Listemizde her senenin olmazsa olmazı futbol oyunu FIFA serisinin son oyunu FIFA 2019, efsane Mario oyun serisinden New Super Mario Bros, U Deluxe , en iyi konsol exclusivelerinden biri olan RDR’nin 2.oyunu Red Dead Redemption 2, Rockstar Games’in en çok hasılat yaptığı oyun serisi GTA’nın yıllar önce çıkarılan ancak hala satmaya ve oynanmaya devam eden oyunu GTA V, Playstation 4’de yankı uyandırmış Days Gone yine artık herkes tarafından oynanan veya en az bir kere oynanmış efsane oyun Minecraft ve Mario’nun yarış oyunu Mario Kart 8 Deluxe yer alıyor. Peki bunların sıralaması nasıl? Tam liste şu şekilde:

  1. FIFA 19
  2. New Super Mario Bros. U Deluxe
  3. Grand Theft Auto V
  4. Red Dead Redemption 2
  5. Days Gone
  6. Minecraft
  7. Mario Kart 8 Deluxe

Belirtmek gerekir ki bu liste oyunların sadece fiziksel kopya satışlarına bakılarak hazırlanmış bir liste. Dijital şirketler verilerini pek paylaşmadığından bu listeye sanal kopyalar dahil edilmemiş. Liste hazırlanırken verilerin alındığı ülkeler ise şunlar: , Avusturya, Belçika, Danimarka, Almanya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İtalya, Polonya, Portekiz, Rusya, Norveç, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık ve Rusya. Gfk Entertainment’in yayınladığı tam rapora buradan ulaşabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Xbox Live Gold Aralık 2020 Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Siz 2019’da fiziksel olarak en çok satılan oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangi oyunun listede olmasını isterdiniz? Görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trine 4’ün Çıkış Tarihi Açıklandı! Yeni Fragman Bizlerle!

Yeni Need for Speed Oyunu İçin Geri Sayım Başlatıldı!