in , ,

VAY BEVAY BE

Call of Duty Modern Warfare’de İlginç Easter Egg: Activision Oyun Konsolu!

Activision’un oyun konsolu Actibase ile tanışın :)

Görsel: Polygon

Ünlü askeri FPS serisi Call of Duty‘nin yeni oyunu Call of Duty: Modern Warfare, 25 Ekim 2019 tarihinde çıkışını yaptı. Birçok ünlü yayıncı ve içerik üreticisi tarafından paylaşılan oyun büyük bir ilgi ile karşılandı. Forumlarda da oldukça konusu dönen Call of Duty Modern Warfare, ilgi çekici bir Easter Egg barındırıyor. Detaylar haberimizde.

Call of Duty: Modern Warfare, gün geçtikçe oyuncu sayısını arttırmaya devam ediyor ve oyuncular tarafından oynanmaya devam ediyor. Oynanma sayısı artınca bazı Easter Egg’leri bulmak daha mümkün hale geliyor. Easter Egg, çoğumuzun bildiği gibi oyun içine gizlice yerleştirilmiş, belli bir mesaj, gönderme veya oyunla alakalı içerikler barındıran şeyler.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Call of Duty: Warzone'a Tek Kişilik Mod Eklendi!
Görsel: Polygon

Polygon kaynaklı habere göre, Call of Duty Modern Warfare’in ilk bölümlerinden olan Londra görevinde, hasar görmüş bir elektronik mağazasında, ölü insanların bolca bulunduğu bir kısımda ”Actibase” adında bir oyun konsolu bulunuyor. Bağlandığı monitörün ise kırılmış olduğunu görüyoruz. Actibase, Activision‘un yeni oyun konsolu diyebiliriz 🙂 İki adet kablosuz kendine özgün bir tasarımı bulunan gamepadleri görebiliyoruz.  Konsolun ise Xbox ve PlayStation karışımı bir tasarımı olduğunu görebiliyoruz. Kocaman güç düğmesi de gözümüzden kaçmıyor.

Görsel: Polygon

Konsol standının altında da konsolun kutusu duruyor. Dikkat çeken şeylerden birisi de konsolun hafızasının 120 GB olması. Oyun updatelerle beraber 120 GB’ı çoktan geçti yani bu konsola Call of Duty Modern Warfare maalesef yükleyemeyiz 🙂 Konsol’un temsili oyun resimlerinde ise eski Call of Duty oyunlarının görsellerini görüyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yeni Call of Duty Oyunu Mayıs Ayında Duyurulabilir!

Activision zaten yayıncı bir firma. Bu sadece bir şakadan ibaret olmayıp bir mesajsa da Activision ortak çalıştığı donanım şirketleri tarafından tasarlanan konsolları yayınlama görevi üstlenecektir.

Siz bu Easter Egg hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu sadece bir şaka mı yoksa tasarlanan gerçek bir proje mi? Değerli görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CR4ZY, DreamHack Open Rotterdam 2019 Turnuvasının Şampiyonu!

Electronic Arts Steam’e Geri Dönüyor Olabilir!