in , ,

Call of Duty Modern Warfare’den Bebeklerle İlgili Anlamlı Easter Egg!

Bebek vurmaya çalışırsanız oyunda neler oluyor?

Infınıty Ward tarafından geliştirilen ve Activison tarafından yayımlanan ünlü askeri FPS oyun serisi Call of Duty‘nin yeni oyunu Call of Duty Modern Warfare, çıkışını geçtiğimiz günlerde yapmıştı. Oyunda yeni bir Easter Egg keşfedildi. ”Clean House” görevinde bulunan bebek ile ilgili anlamlı bir Easter Egg mevcut. Detaylar haberimizde.

Çoğu oyuncu oyunu satın aldı ve büyük bir kitle oyunu oynamaya başladı. Oynayan kitle arttıkça oyunun içinde bulunan Easter Egg’ler de keşfedilmeye başladı. Bundan önce de farklı bir Easter Egg ile alakalı haberimiz mevcut. Buraya tıklayarak o haberimize ulaşabilirsiniz. Yazının devamında spoiler mevcut ancak bazı kullanıcılar için bu konu spoiler teşkil etmeyebilir. Küçük uyarımızı yaptıktan sonra gelin Easter Egg neymiş ona bakalım?

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Figment Ücretsiz Oldu!

ÇOCUKLAR SAVAŞÇI DEĞİLDİR!

Oyunun ”Clean House” adlı görevinde, Captain Price ve ekibi teröristlerin ve sivillerin bi arada bulunduğu bir eve baskın düzenliyor. Üst kata çıkıyorlar ve bir odadan bir kadın ve bebek sesi duyuluyor. Anne ve bebeğinin bulunduğu odaya giren ekip içeriyi kontrol ediyor ve güvenli olduğunu doğrulayacak. Bu sırada eğer bebek yerine anneyi vurursanız bir asker ” Ne yapıyorsun lan?’‘ diyor ve üstüne Price, ”Kendine gel yoksa ben getireceğim.’‘ lafını ekliyor. Bebeği vurmaya çalışırsanız oyun size bunu yaptırtmıyor ve oynanışı durdurup ekranda ”Çocuklar savaşçı değildir.” yazısı beliriyor. Bunun ardından son kontrol noktasından devam ediyorsunuz ancak sadece bu kadar da değil. Bu işlemi art arda 1-2 kez yapmaya kalkarsanız bu sefer oyun siyah ekrana ‘‘Sen ciddi misin?’‘ yazısını getiriyor ve sizi oyunun ana menüsüne kadar atıp görevi sonlandırıyor. Bu noktadan sonra göreve tekrar başlamanız gerekiyor. İşte Easter Egg’in keşfedildiği o video:

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Anadolu'da Kurulan 7 Espor Takımı

UYARI: VİDEO BAZI KULLANICILARI RAHATSIZ EDEBİLİR!

Oyunlarda gerçekten anlamlı Easter Egg’ler olabiliyor ve bu da onlardan biri. Siz bu Easter Egg hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Electronic Arts Steam’e Geri Dönüyor Olabilir!

Devil’s Hunt İncelemesi