in , , ,

Minecraft Dungeons Hakkında Her Şey!

Yepyeni bir Minecraft oyunu!

Mojang tarafından geliştirilen ve Minecraft evreninde geçen ilk bağımsız oyun: Minecraft Dungeons hakkında her şeyi anlattığımız yazımıza hoş geldiniz.

Microsoft Minecraft’ın yapımcısı Mojang’ı satın alalı epey bir zaman geçti. Geçtiğimiz mayıs ayında Minecraft tam 10 yaşına bastı. Bu özel günde Microsoft oyunun 10 yılda tamı tamına 176 Milyon kopya satmayı başardığını açıklamıştı. Modern çağın en fazla ses getiren oyunları arasına adını altın harflerle yazdıran Minecraft 10 yıldır oyuncu kitlesinden neredeyse hiç kaybetmedi, aksine oyuncu kitlesi arttı. Fakat ne kadar yenilik getirseler de bazı oyuncular aynı şeyleri yapmaktan sıkıldı. Bu yüzden Microsoft yeni limanlara açılmak zorunda kaldı. Ama bunu kitle kaybetmeden yapmak zorundaydı. Elbette Minecraft’ın tüm kitlesini çekemeyecekti. Mutlaka bazıları yeni oyunları severken, bazıları ise sevmeyecekti. Bu yüzden Microsoft tek bir proje üzerinde çalışmak yerine ekibi üçe böldü. İlk ekip orijinal Minecraft‘ı geliştirmeye devam ederken, diğerleri ise Minecraft Dungeons ve Minecraft Earth olmak üzere 2 ayrı yeni oyun üzerinde çalışacaktı. Bu yazımızda Minecraft Dungeons‘u  ayrıntılı ele alıyoruz.

Minecraft Dungeons

MINECRAFT DUNGEONS NEDİR?

Unreal Engine kullanılarak geliştirilen, yönetmenliğini ise Mans Olson’un üstlendiği oyunu Microsoft şu şekilde açıklıyor: “Klasik dungeon crawler türünden ilham alan bu yeni aksiyon macera oyununda daha önce karşılaşmadığınız tehlikeli yaratıklarla savaşın.”

Kısaca bir RPG tabanlı aksiyon ve rol yapma oyunu olan Minecraft Dungeons’ta ilk Minecraft oyununda olduğu gibi blok kırma ve bloklarla bir şeyler inşa etme mekanikleri yok. Rastgele oluşturulmuş zindanların derinliklerine inerek, canavarlarla, bulmacalarla ve engellerle mücadele edip hazineleri ve gizemleri bulmaya çalışacaksınız.

Klasik RPG oyunlarının aksine oyunun içinde herhangi bir sınıf sistemi bulunmuyor. Dilediğiniz silahı ve zırhı kullanabileceksiniz. Yakın dövüş saldırılarıyla savaşmak, menzilli saldırılarla takımınızın arkasında durmak veya ağır zırhınız sayesinde yaratık grupları karşısında direnmek tamamen size kalmış. Oyun 4 kişiye kadar (isterseniz yerel, isterseniz de çevrimiçi CO-OP) destek veriyor fakat dilerseniz tek başınıza da oynayabilirsiniz. Yayınlanan oynanış fragmanlarına göre oyunun grafikleri ve atmosferi oldukça canlı ve güzel fakat bir o kadar da ölümcül ve zorlu gözüküyor. Hemen aşağıdan Minecraft Dungeons‘ın oynanış fragmanını izleyebilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Sociable Soccer, Steam Üzerinde Erken Erişime Açıldı!

MINECRAFT DUNGEONS NE ZAMAN ÇIKACAK?

Microsoft oyunun çıkış tarihi için kesin bir tarih vermese de 2020 yılının ilk yarısı içerisinde, hatta bilgisayar sürümü için de 2019 yılında oyunu oyunculara sunmak istediğini belirtmişti.

MINECRAFT DUNGEONS HANGİ PLATFORMLAR İÇİN ÇIKIYOR?

Minecraft Dungeons, Windows 10, Xbox One, Xbox Game Pass, Nintendo Switch ve Playstation 4 için çıkışını gerçekleştirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretisiz Oyun: Endless Space Ücretsiz Oldu!

Geçmiş Tarih: John Titor Gizemi!