in , ,

Weakless Xbox One İçin Onaylandı! Gamescom 2019 Fragmanı Bizlerle!

İki Engelli Arkadaşın Bulmaca Dolu Maceralarına Hazır Olun!

Cubeish Games ve Punk Notion bağımsız geliştirici stüdyoları tarafından geliştirilen, bulmaca-macera oyunu Weakless, daha önce PC platformu için duyurulmuştu. Weakless için hazırlanan Gamescom 2019 fragmanı ile birlikte oyun Xbox One platformu için de onaylandı. Weakless 20-24 Ağustos 2019 tarihleri arasında Almanya‘nın Köln şehrinde düzenlenecek Gamescom 2019 etkinliklerinde oynanabilir olacak.

Weakless bizlere bir bulmaca-macera deneyimini sunmayı hedefliyor. Hikayede ki karakterler ise oldukça nadir görülen karakterler. Karakterlerden birisi işitme engelli iken diğeri de görme engelli. Oldukça anlamlı karakterler tercih eden yapımcılar hikayede gerçek dostluğun büyük önemini bizlere aşılamaya çalışıyor. Oyunda iki karakter olunca beklenen özellik tabii ki de Co-op oluyor ancak Steam sayfasındaki bilgilere göre karakterlerden sadece birisini yönetebiliyoruz. Bu iki karakterin de zayıflıklarında bulunan gücü keşfetmiş yetenekli karakterler. Kendilerine özel yetenekleri kullanarak bulmacalar dolu bir dünyada maceraya atılan iki karakter var oyunumuzda.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Türk Yapımı Yerli MMOFPS Oyunu Undead Steam'de

Oyunun aşılamaya çalıştığı mesaj gerçekten çok anlamlı. Bağımsız oyunlarda böyle anlamlı hikayeler görmek gerçekten bir oyuncu olarak insana umut veriyor. Oyunun İngilizce, Fransızca, Lehçe, Çince, Kastilya İspanyolcası, Almanca, Brezilya Portekizcesi ve Rusça dillerini destekliyor olması oldukça güzel. Cubeish Games ve Punk Notion’un Steam üzerinde kayıtlı herhangi bir oyunları bulunmamakta. Bağımsız yapımıclar Steam’de bulunacak ilk kayıtlı oyunlarını 2019 Baharında PC platformuna ve Xbox One konsoluna çıkarmayı planlıyor. Çıkan fragmanda ise küçük sinematikler ve biraz oynanış mekaniklerini görüyoruz. Gamescom 2019’da oyun oynanabilir olacak ve içerik üreticileri yorumlarını ve hatta herhangi bir yasak olmadığı sürece oynanış videolarını paylaşabilirler. Önümüzdeki günlerde yeni bilgiler ve oynanış videoları geldiğinde güncel olarak sitemizden takip edebilirsiniz. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. İşte Weakless’ın Gamescom 2019 için hazırlanan fragmanı:

Bayram Harçlığıyla İnternet Kafede Oynamalık 10 Oyun!

Huawei Yeni İşletim Sistemi Harmony OS’u ve EMUI 10 Arayüzünü Tanıttı!