in , ,

VAY BEVAY BE HARİKAHARİKA

Only A Gamer Özel: Oyun Sektörüne Özel Türkiye’deki İlk İK Platformu Zindhu HR Başlıyor!

Rollic ortaklığı ile Zindhu HR, 15 Ağustos’ta hizmete açılıyor

Geçtiğimiz günlerde Zynga, Türk oyun firması olan Rollic firmasının da belirli bir hissesini 168 milyon dolara satın aldı! Bu büyük gelişmelerin ardından, Türkiye’deki oyun sektörüne dair çok önemli bir gelişme daha yaşanacak. Only A Gamer olarak Zindhu HR’dan edindiğimiz bilgilere göre Rollic ortaklığı ile Türkiye’nin ilk ve tek oyun sektörüne özel insan kaynağı platformu olan Zindhu HR, 15 Ağustos tarihinde hizmete başlayacak!

Sektörün Önemli Bir Eksiğine Çözüm Üretilmiş Olunacak!

Rollic’in Zynga ailesine katılma haberleriyle sesini bir kez daha duyuran Türkiye oyun sektörüne ilgi artıyor. Artan ilgi ile birlikte hem stüdyoları hem de sektöre girmek isteyen çalışanların bir araya gelecekleri bir platform eksikliği de ortaya çıkıyor. Özellikle oyun tasarımı, 3D tasarım, oyun geliştirme, level geliştirme gibi teknik alanlarda kalifiye ekip üyeleri bulmanın zorluğundan yola çıkarak stüdyolara 2019’un son çeyreğinden itibaren danışmanlık vermekte olan Zindhu’dan önemli bir hamle geldi ve Zindhu HR platformu kuruldu. Önümüzdeki hafta yayına açılacak olan platform, oyun endüstrisinde çalışmak isteyenlere kolaylık sağlarken sektörün ekip üyesi bulma sorununu da çözmeyi hedefliyor.

Zindhu HR portalının kuruluş amacını özetleyen Zindhu Co. CEO’su Mustafa Mert EFE: “Kendini tekrar eden bir sektör olmak yerine, öncelikle Türkiye’de ve sonra dünyada oyun sektörüne girmek isteyenlere ve bu sektörde varolan kişilere, katkı sağlamak amacıyla bu servisi başlatmıştık. Bir süre sonra gerek insan yönetimi gerek stüdyo yönetimi olsun farklı ihtiyaçların doğduğunu, bu alanda eğitimlerin eksik kaldığını ve özellikle oyun firmalarının kendi içerisindeki insan kaynakları yapılarının yetersiz olduğunu görerek Zindhu HR Platformunu Rollic ile birlikte hayata geçirmek için kolları sıvadık.” şeklinde bir açıklama yaptı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PES 2019 Duyuruldu!
Zindhu

İşe Alım ve Ekipleşme Süreçleri Daha Rahat İlerleyecek!

Oyun sektörüne giriş yapmak, farklı alanlardaki fırsatları araştırmak ve kolaylıkla Rollic partner stüdyolarında iş imkanı bulmak isteyenler için Zindhu HR Platformu farklı avantajlar sağlıyor. Sistemde işe alım yapan stüdyoların tamamı Rollic ile oyun geliştiren ve yayınlayan stüdyolardan oluşuyor. Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük oyun yayıncısı ve geliştiricilerinden olan Rollic, Türkiye’deki stüdyolara başarılı oyunlar yaratma şansı tanıyor. Bunun bir parçası olmak isteyenler için de Zindhu HR platformu, iyi bir başlangıç noktası oluşturuyor.

İşe alım sürecinin optimize edilmesi ve uzun soluklu bir çalışma hayatı için işe alımla birlikte işe alım sonrasındaki süreçleri de takip eden Zindhu HR ekibi, peşi sıra yetenekleri keşfederek onların yetişmeleri için bir de eğitim modülü ekliyor. Ayrıca Zindhu HR ekibi, uzaktan eğitimlerle sektörde kalifiye çalışanların yetişmesi ve, sonrasında da, stüdyolara yerleşmesine öncülük etmeyi hedefliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yeni Bir Life is Strange Oyunu Geleceği Doğrulandı!

 

“Stüdyo Partnerlerimize Özel Böyle Bir Platform Sağlamak Heyecan Verici.”

Rollic firmasının Yayın Direktörü olan Utku Erdinç, platform ile ilgili yorumlarını paylaştı: “Birlikte çalıştığımız stüdyo partnerlerimize özel böyle bir platform sağlamak bizim için heyecan verici. Özellikle, stüdyoların daha güzel oyunlar geliştirmeye odaklanmaları ve işe alım ile ilgili süreçlerini kısaltıp kolaylaştırmaları bizler için de çok değerli.”

15 Ağustos 2020 itibariyle yayına alınacak olan Zindhu HR platformunda oyun geliştiricilerini ve oyun stüdyolarını bu avantajlar bekliyor olacak:

  • İş ilanları,
  • Özgeçmiş oluşturma,
  • Eğitimler,
  • Duyurular,
  • Yurtdışı ve yurtiçi oyun sektörüne ait güncel bilgiler ve daha fazlası.

Türkiye ile başlayarak yurtdışına açılmayı planlayan Zindhu HR’ın lansmanına katılmak ve sisteme erken erişim sağlamak için bu linke tıklayarak çıkan formu doldurabilirsiniz ve yerinizi ayırabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

John Wick 5 Resmen Duyuruldu!

Control’un Ultimate Edition Sürümü Duyuruldu!