in , ,

Oyun ve Eğlence Fuarı METU GEEX, ODTÜ’de Gerçekleşti!

09-10 Mart tarihlerinde gerçekleşen oyun ve eğlence fuarı METU GEEX’e Orta Doğu Teknik Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Etkinliğe Ankara’nın farklı semtlerinden ve şehir dışından yüzlerce kişi katıldı. Etkinlikte Ankara’dan toplam altı üniversitenin espor topluluğu yer alırken İstanbul’dan ise iki üniversitenin espor topluluğu yer aldı.

Influencer oturumları, mobil eğlence stantları, üniversiteler arası oyun turnuvaları, cosplay yarışmaları ve ünlü YouTube ve Twitch yayıncılarını bir araya getiren etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı.

Ferit “Wtcn” Karakaya, Tuna “PintiPanda” Akşen, Can Sungur, Post42, Enis Kirazoğlu, Mete “EasterGamesTV” Özbey ve Pelin “Pqueen92″ Baynazoğlu gibi ünlü yayıncıların katıldığı etkinliğe olan ilgi oldukça fazlaydı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hearthstone’un Yeni Genişleme Paketi Descent of Dragons’da Kadim Bir Ejderha Olmaya Hazır Mısınız?

Etkinlikte yapılan League of Legends turnuvasının kazananı Gazi Üniversitesi oldu.

Counter Strike: Global Offensive turnuvasını ise Ankara Üniversitesi kazanıp kupa ve madalyalarını TESFED Ankara İl Temsilcisi Yunus Argan’dan teslim aldılar.

Etkinliğin en renkli karakterlerinden olan cosplayer yarışmacıları ise ilk üçe verilen para ödüllerini kazanabilmek için kıyasıya yarıştılar.

İlk üçe giren cosplayer sıralaması şu şekilde oldu:

1. Doğukan Demirel (Varian Wrynn, Heroes of the Storm skin)   1.500 TL
2. Nejdet Metin (Treasure Goblin, Diablo III)  1.000 TL
3. Caner Özel (Warhammer)  500 TL

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2'nin Yeni Gözdesi: GRIMSTROKE!

Only A Gamer ekibi olarak etkinlikte aktif olarak rol aldığımız standımızda düzenlediğimiz farklı etkinliklerimize katılımcı sayısı oldukça fazlaydı. Katılımcı kişilere oyun sektöründen farklı sorular sorarak oyunlarla ilgili ödüllü bilgi yarışması düzenledik. 8/8 yapan katılımcılar arasından yaptığımız çekiliş sonucunda Talha Eroğlu bir adet SADES Wolfang oyuncu kulaklığı kazandı. Güle güle kullanmasını temenni ediyor, bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere diyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apex Legends’a Ne Kadar Hakimsin? Testi Çöz, Bilgini Ölç!

Co-op Tarzında Oynayabileceğiniz En İyi 11 Oyun