in , ,

Oyuncular Terör Saldırısını Engelledi!

Evet, başlıktan anlaşılacağı gibi bir grup oyuncu terör eylemi hazırlığında olan birinin tutuklanmasını sağladı. Peki olay nasıl gelişti.

Bu kişiler doğal olarak kendilerini ve bulundukları forumu gizli tutarak basına ayrıntıları verdiler. Bir oyun forumunun üyeleri olan bu gençler, birinin forumda ciddi bir şekilde ”silah alacağım”, ”almak istiyorum”, ”nasıl silah alabilirim” gibi yazmaya başladığını fark ettiler. Bu durumdan belli oluyor ki forum bir shooter oyununa ait olmalı. Neyse, durumun zaten normal olmadığını fark eden gençler hemen polise haber vermişler.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  HALO INFINITE DUYURULDU!

Şikayet üzerine harekete geçen polis, forum bilgileri üzerinden kişinin yerini tespit etmiş. Bulunduğu yerde polislerle karşı karşıya kalan şüpheli polislere bıçakla saldırmış, yine de tutuklanmış. Evin aranması sonucu aracında 3 mutfak bıçağı tespit edilmiş, bilgisayarı üzerinden ise potansiyel hedeflerin aratıldığı tespit edilmiş. Yani Eylem hazırlığı yapıyormuş.

[interaction id=”59617a61f7ddd65e0bce0c0f”]

 

Şüphelinin amacı daha 23 yaşındaki  Emmanuel Macron adlı yeni Fransa Başkanını 14 Temmuz’da Fransa’nın ulusal bir bayramı olan Bastille Gününde öldürmekmiş. Onun dışında söylediklerine göre hedefinde; Müslümanlar, Yahudiler, Siyahiler ve Eşcinseller de varmış. Eğer tespit edilmemiş olsaydı bu 12 ay içerisinde dünyada gerçekleşen 17. büyük terör saldırısı olacaktı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Wolfteam'den Cinayetle İlgili Açıklama Geldi!

Öncesinde oyunların bu tür eylemlerin planlanması için kullanıldığını, alet edildiğini anlatan birçok kaynak gördük, ama bu sefer olay farklı. Konu tamamen kendini silah almak üzere bir oyun forumunda bulan ama bunu anlamayan bir suçludan ibaret. Kısacası gülünç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bakalım Gölgelerden Oyunları Tanıyabilecek Misin?

Rift Rivals’ta Şampiyon 1907 Fenerbahçe