Merakla beklenen ve 30 Ağustos tarihinde çıkış yapan Konami’nin futbol oyunu PES, çıkışından bugüne kadar birçok sorunla karşı karşıya. Oyun çıkışını yaptığı günden beri birçok oyunu MyClub ve diğer çevrimiçi modlara erişim sağlayamamış durumda. Reddit, Steam forum gibi birçok yerde açılan yazılar oyunun PC kullanıcılarının hemen hemen hepsinin çevrimiçi modlara giremediğini gösteriyor. Özellikle “VNBP733” hata kodunu alan oyuncular, Konami’ye resmen sinirlerini kusmakta.


Konami ise oyunu çıkışı üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen sorunu düzeltmek için bir güncelleme yayınlacağını açıklamıştı. Bugün, yani 13 Eylül tarihi itibariyle de gelen güncellemede bu sorunun çözüldüğünü belirtti. Ancak yine de Reddit’te hala bu sorunun devam ettiği ve hiçbir değişikliğin olmadığı, yine birçok PC kullanıcısının çevrimiçi modlara giremediği yazılıyor. Oyuncuların bir kısmı PES 19’u iade etmeye başlarken diğer bir kısmı ise Reddit, Steam üzerinden Konami’yi mesaj yağmuruna tutmuş durumda.

PES 19’un daha en başta bu kadar sıkıntılı başlaması oyuncuların güvenini oldukça düşürmüş durumda. Bu da FIFA’nın yakın zamanda çıkışını yapmasıyla eline büyük koz alması anlamına geliyor.


Düşüncelerin bizler ve okuyucular için değerli olacaktır.