in ,

Peak Games Tüm Reklamlarını Durdurdu!

18 Şubat 2019 akşamı saat 21.30 sularında, 41 ulusal kanala aynı anda reklam veren ve bütün ilgileri üzerine çekmeyi başaran Peak Games, çalıntı reklam iddiaları üzerine twitter hesabından yaptığı paylaşımla reklamlarını durdurduğunu açıkladı.

2010 yılında İstanbulda Sidar Şahin tarafından kurulan Peak Games, mobil oyun pazarında oldukça önemli bir yere sahip. Şirket, 2017 yılında tüm dünyaca bilinen ünlü oyun Farmville’nin sahibi Zynga tarafından 100 Milyon Dolar’a alındı. Sonradan adını Peak olarak değiştirmeye karar veren şirket şu anda da aktif bir şekilde piyasada yer almakta ve iş arkadaşları arıyor. Kendini iyice tanıtma ve iş arkadaşlarını oldukça ilginç bir şekilde bulmaya çalışan şirket, 18 Şubat 2019 akşamı saat 21.30 sularında 41 adet ulusal kanalda aynı anda yayını kesip reklamlarını yayınladı. İlk olarak bir sigortacılık şirketi reklamı gibi başlayan reklam, birden kesiliyor gibi oldu ve bir yazılım sayfası karşımıza çıktı. Bu ekrana bir kaç kod yazdıktan sonra, bir yazı yayınlanan reklam, Türkiye’de çoğu kişi tarafından ilgiyle izlendi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Assassin's Creed Odyssey'den Yeni Sinematik Karakter Fragmanları

Reklamın çıkışının ardından, sosyal medya üzerinden yapılan bazı paylaşımlara göre reklam Audi’nin ”Safety Code” adlı önceden yaptığı bir reklama, yapı, ses ve efektler olarak benzemekteydi. Bu benzemeye bir kesim esinlenme derken bir kesim ise çalıntı ifadesinde bulundu. Bunun üzerine Peak, twitter üzerinden bir duyuru paylaştı. Peak, reklamlarının özgün olmadığını bizlerle birlikte öğrendiğini, bu durum için çok üzgün olduklarını ve özgünlüğün onlar için değerli olduğunu belirttikten sonra reklamlarını durduğunu açıkladı. Bundan sonra yapılan başka bir açıklamada ise, reklamı hazırlayan Ajans’a sadece Türkiye’de değil, Amerika’da da hukuki bir süreç başlattığını açıkladı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Apex Legends, Mobil Cihazlara Geliyor!

İşte O Açıklamalar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Peak Games, 41 TV Kanalında Aynı Anda Reklam Yayınlattı!

Bahçeşehir Üniversitesi Espor Dersleri Vermeye Başladı!