in , ,

LOLLOL VAY BEVAY BE KIZGINKIZGIN ÜzgünÜzgün WTFWTF HARİKAHARİKA

PES 2020 Neden İsmini eFootball’a Çevirdi?

Konami’de neler oluyor?

Konami PES 2020’yi duyurduğu sırada oyunun adlandırılmasında gidilen değişiklikler çoğu fanın dikkatini çekti. Pro Evolution Soccer gibi oturmuş bir kalıp gidip yerini eFootball’a bıraktı. Şimdiyse Konami oyun serisinin adını değiştirmelerindeki sebepleri açıklıyor.

Kuruluşun marka yöneticisi Lennart Bobzien’in yaptığı açıklama şu şekilde: “Oyunun tam adı bundan sonra “eFootball: PES” şeklinde olacak. Örneğin bu yıl eFootball PES 2020 şeklinde adlandırılacak. Önümüzdeki dönemde espor alanına odaklanacağız. Geçmişte PES League ve eFootball Pro gibi profesyonel kulüplere yönelik turnuvalar düzenleyerek zaten espora olan ilgimizi göstermiştik. Bu kalıbı ürün adlandırmamızda da kullanarak hayranlarımıza ve geniş bir izleyici kitlesine esporların ilerleme adına çok büyük bir yer taşıdığını duyurmuş olacağız.”

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  SADES, Oyuncu Ekipmanlarıyla Oyun Dünyasını Etkilemeye Devam Ediyor

“Oyun hakkında konuşurken Pro Evolution Soccer’da geçen Soccer (futbol) kelimesini Amerikan kökenlerinden ötürü Avrupa’da kullanmak biraz sıkıntılı olabiliyordu. Bu yüzden değişim yapmayı düşündüğümüzde oyunun adını football yapmaya, artık neredeyse bir miras haline geldiği için de PES kısaltmasını ürün adı içerisinde tutmaya karar verdik. Sonuç olarak ikisinin bir karışımı olan eFootball: PES ortaya çıktı.”

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Xbox Game Pass'e PC İçin Bu Ay 3 Yeni Oyun Ekleniyor!

Konami ayrıca Manchester United’ın oyunda resmi olarak lisanslı bir şekilde yer alacağını duyurdu. Bazı bölgelerde Scott McTominay’ın kapak yüzü olacağı belirtildi. Kulübün Old Trafford stadı, tüm takım kadrosu ile birlikte oyunun içerisinde olacak.

PES 2020; PS4, Xbox One ve PC için 10 Eylül’de yayınlanacak. Oyunun çevrimi içi ve çevrim dışı modlarıyla oyunu editleme modunun olduğu bir demo sürümü Temmuz’un 30’unda yayınlanacak.

Daha fazla bilgi için takipte ve sağlıcakla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apex Legends Sezon 2 – Battle Charge Karşınızda!

Tactic Force Sistem Gereksinimleri Duyuruldu!