in , ,

Plague Inc. Çin’de Yasaklandı!

Ndemic Creations ve Miniclip tarafından geliştirilen ve yayınlanan virüs salgını temalı Plague Inc. son zamanlarda gündemde olan korkutucu Corona virüsü salgını sonrası büyük bir ilgi görmüştü. Çin, Merkezi Siber İşler Komisyonu Ofisi tarafından alınan karar sonucu olarak Plague Inc. Çin’de App Store mağazalarından kaldırıldı. Oyunun içeriği ”yasadışı” olarak tanımlandı. Detaylar haberimizde.

26 Mayıs 2012 tarihinde piyasaya sürülen Plague Inc. gerçek zamanlı strateji oyunlarından bir tanesi. Oyunda, insan nüfusunu yok etmek için virüsler ürettiğimiz ve strateji oluşturarak yaymaya çalışıyoruz. Plague Inc. Corona virüsü ile ilgisi en yüksek oyun oldu. Virüsten sonra oyunun oyuncu sayısı zirvelere çıktı ve büyük ilgi topladı. Hatta bu yoğunluğun üzerine yapımcılar bunun sadece bir oyun olduğunu ve gerçek bilgilerin bilimsel kaynaklardan edinilmesi gerektiğini belirtmek zorunda kaldı. İlgili habere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  La Casa de Papel'in 4.Kısım Fragmanı Paylaşıldı!

Oyunun geliştirici ekibi Ndemic Creations, oyunun App Store üzerinden kaldırılma nedeninin Corona virüsü hakkında olup olmadığını henüz bilmediğini açıkladı. Durumun tamamen kendilerinin kontrolü dışında olduğunu ve Corona virüsü ile ilgili bağlantının olup olmadığını bilmediklerini söylediler.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Zula 30 Ağutos Özel Turnuvasında Zaferin Sahibi Belli Oldu!

Siz Plague Inc. ve bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın. Güncel haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avrupa Espor Federasyonu’nda Alper Afşin Özdemir Rüzgarı!

GTA Online’a F1 Araçları Eklendi!