in , ,

Plague Inc. Geliştiricilerinden Corona Virüsü Hakkında Açıklama Geldi!

Ndemic Creations ve Miniclip tarafından geliştirilen virüs temalı strateji simulasyon oyunu Plague Inc‘nin geliştiricleri, son zamanlarda gündemde Çin’de ortaya çıkan dünyanın konuştuğu Corona virüsü hakkında ve oyunun oyuncu sayısının artışı hakkında resmi açıklama yaptı. Detaylar haberimizde.

Oyunda, ölümcül bir virüs ile dünyayı yok etmek için bir patojen yaratıp geliştiriyoruz. Virüsün yapılışı, dünyaya yayılış stratejisi gibi bir çok kompleks yapıya sahip oyuna virüs temalı strateji simülasyonu demek doğru olacaktır. İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü 41 kişiyi öldürdü ve 1300 kişiye teşhisi konuldu. Hastalıklı insan sayısı yükselirken, gündemde olan bu sorunun ardından virüs yayma temalı olan Plague Inc.’nin oyuncu sayısında oldukça yüksek bir artış gözlemlendi. Oyuncu sayısı artan oyun için geliştiriciler resmi ve ciddi bir açıklama yayınladı.

Açıklamada geliştiriclier, Plague Inc.’nin 8 yıldan beri var olduğunu, şu an var olan virüs salgını nedeniyle oyuncu sayısında artış meydana geldiğini açıkladı. Oyuncular, virüsün nasıl yayıldığını ve karmaşık yapısını anlamak için oyunu tercih ettiği düşünülüyor. Oyunun oldukça gerçekçi ve bilgi verici şekilde geliştirdiklerini söyleyen yapımcılar, Plague Inc.’nin sadece bir oyun olduğunu ve Corona virüsü hakkındaki bilgileri yerel ve uluslararası sağlık kuruluşlarından öğrenilmesi gerektiğini vurguladı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Plague Inc.'nin Geliştiricisi Corona ile Mücadelede 250 Bin Dolar Bağışta Bulundu!

Siz bu haber ve Corona virüsü hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AO Tennis 2 İncelemesi

Uncharted Filmi Tekrar Ertelendi!