in , ,

Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG) Fiyatında Değişiklik!

Dövizin değer kazanmasıyla akıllarda oluşan “Steam’de fiyatlar yükselir mi?” sorusuna aslında geçtiğimiz aylar içerisinde yapılmış bir resmi açıklamayla cevap almıştık. Steam yaptığı açıklamada kendi bünyelerinde belirledikleri döviz kurunu koruyacağını söylemişti. Fakat geliştiriciler, Steam’in kendi kullandığı kur dışında da diledikleri gibi oyunlarını fiyatlandırabiliyorlar.

Peki PUBG kaç TL oldu?

Bluehole ekibi, ünlü oyunları PUBG‘nin fiyatlandırılmasında Steam kurunun dışına çıkarak %30’luk bir zamma gitti. Oyunun güncellenmiş yeni fiyatı 87 TL olurken bu fiyatın dahi hala güncel kuru birebir yansıtmaması endişe verici.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PUBG Güncelleme Notları 6 Kasım 2018 | PC 1.0 #23

Konuyla ilgili şahsi fikirlerime gelecek olursak döviz kurunun fiyatına etki ettiği her şey zamlanırken bir video oyununun zamlanmasına şaşırılmaması gerektiğini düşünüyorum. Öte yandan alım gücünün zorlanması, satışı mutlaka düşürecektir. Satışın düşmesi de kârı…
Temennim Türk Lirası’nın gücünü çabucak geri kazanması fakat süreç içerisinde hem oyuncuların zorlanmaması hem de firmalar adına satışların iyi devam edebilmesi adına ülkemizin geçici bir süre için Rusya ve LATAM bölgesi gibi kendine özel fiyatlandırması olan bir bölge olması gerektiğini düşünüyorum.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yeni Disksiz Xbox One All Digital Edition!

Peki siz PUBG’nin yeni fiyatını nasıl buldunuz? Gelecekte oyunlarda daha fazla zamla karşılaşacağımızı düşünüyor musunuz? Buyurun yorumlarda konuşalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Discord’un Yeni Mağazasının Betası Sunuldu!

Crysis Üçlemesi “Geriye Dönük Uyumluluk” Aracılığıyla Şimdi Xbox One’da