in , ,

PlayStation 5 The Future of Gaming Etkinliğinde Konsolun Tasarımı Gösterildi!

11 Haziran 2020 Türkiye saati ile 23.00’da gerçekleştirilen PlayStation 5 The Future of Gaming etkinliğinde, birçok seriye ait yeni oyun ve yeni IP’ler, indie ve bağımsız türde oyunlar gösterildi. Bu oyunların yanında da herkesin merakla beklediği Sony’nin daha çıkmadan popüler olmuş yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 konsolunun tam tasarımı gösterildi. Detaylar haberimizde.

Dün gerçekleşen The Future of Gaming etkinliğinde birçok yeni oyunun yanında PlayStation hayranları ve tüm oyun severler PlayStation 5’in tasarımını görmek istiyordu. Sonunda o istek gerçek oldu ve etkinliğin sonlarına doğru konsolun tasarımı gösterildi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  FIFA 18 İçin İlk Tanıtım Videosu Yayınlandı!

Tasarıma genel olarak baktığımızda yeni kontrol cihazı DualSense’in tasarımının renklerine ve yapısına uygun bir şekilde hazırlandığını görüyoruz. PlayStation 4’ten farklı olarak PlayStation 5, dikey şekilde konularak bizlere gösterildi. Konsol aparat vs. yardımıyla yan da durabilecek ancak orijinal duruş pozisyonu dik olacak.  Fütüristik ve uzun bir yapıya sahip konsolun iç-ara bölgesinde ise hoş bir mavi renk ile ışıklandırılmış bölge bulunmakta. Kontrol cihazı ile konsolu yan yana koyduğumuzda gerçekten muhteşem bir uyum yakalanmış gibi duruyor.

Bunun dışında konsolun ekosistemine ait yeni kulaklık, şarj istasyonu, uzaktan kumanda ve yeni HD camera gibi cihazlar da kısa da olsa gösterildi. Ayrıca PlayStation 5, çıkışını iki farklı model şeklinde yapacak. Biri normal PlayStation 5 iken diğeri ise PlayStation 5 Digital Edition olarak CD girişi olmadan sunulacak. Bu da oyunlarını genelde PlayStation Store üzerinden alan ve kutulu oyun tercih etmeyen kullanıcılar için daha avantajlı bir fiyat seçeneği sunacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Uncharted: The Lost Legacy'nin Dosya Boyutu Kalp Krizi Geçirtiyor!

PlayStation 5 konsol tasarımı için genel yorumlar oldukça olumlu. Siz takipçilerimiz ne düşünüyorsunuz? Konsolu alacak mısınız? Konsolun tasarımını nasıl buldunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. İşte PlayStation 5 tasarım tanıtım videosu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Bilim Kurgu Aksiyon Oyunu Returnal PS5 İçin Duyuruldu!

PlayStation 5 The Future of Gaming Etkinliğinde Dikkat Çeken Duyurular!