in , ,

PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

PlayStation 5 Türkiye Fiyatı belli oldu! Sony’nin merakla beklenen yeni nesil konsolu PlayStation 5’in diskli versiyonu için Türkiye fiyatı paylaşıldı. PlayStation Türkiye resmi Twitter hesabından çıkış tarihiyle birlikte tavsiye edilen satış fiyatı duyuruldu. Detaylar haberimizde.

Yeni nesil konsollardan Sony tarafından geliştirilen PlayStation 5, iki farklı model ile gelecek. Diskli ve disksiz versiyonları olacak konsolun diskli versiyonunun Türkiye fiyatı belli oldu. Dijital versiyon için şu an bir fiyat açıklanmış değil. PlayStation Türkiye resmi Twitter ve çeşitli sosyal medya mecralarından paylaştığı gönderilerde tavsiye edilen perakende satış fiyatına değinildi. Ülkemizde 1 Ekim itibariyle %50’den %20’ye düşmesi beklenen gümrük vergisi beklenmedik bir şekilde düşmemişti. Bunun üzerine konsol fiyatlarının beklenildiğinden çok daha pahalı olacağı belli olmuştu. Xbox için fiyatlar belli olmuştu. Series X 9299 TL iken; Series S modeli ise 5399 TL fiyat etiketiyle piyasada yerini alacak. Xbox’ın fiyatlarının belli olmasının üzerine gözler Sony’nin konsolu PlayStation 5′ e çevrilmişti. Beklenen haber geldi ve diskli versiyon için fiyat söylendi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  League of Legends 8.2 Yama Notları

PlayStation 5 diskli versiyon 8299 TL tavsiye edilen perakende satış fiyatıyla 19 Kasım 2020’de Türkiye’de satışa sunulacak. Twitter üzerinden yapılan açıklamada Türkiye’de satışa sunulacağı tarihteki maliyetlere ve mali yükümlülüklere göre değişiklik gösterebileceği belirtiliyor. Yani belirtilen fiyat ileride değişebilir. Dijital sürümün ise 2021 yılında ülkemize geleceği belli oldu. Fiyatı ise henüz belli değil.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  60 saniyede haftalık haberler | 15 Nisan 2018

Siz PlayStation 5 Türkiye fiyatı hakkında neler düşünüyorsunuz? Almayı düşünüyor musunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kingdom New Lands ücretsiz

Ücretsiz Oyun: Kingdom New Lands Ücretsiz Oldu!

Epic Games Store

Epic Games Store Gelecek Haftanın Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!