in , ,

Profesyonel Esporcu, Sakatlığı Nedeniyle Oyunculuğu Bıraktı!

Yılların eskitemediği ve espor denince akla ilk gelen oyun olan League of Legends, ülkemizde bir hayli popüler oldu. Resmi olarak ligimizde yaklaşık 4 yıldır süren espor turnuvaları, ülkemizde esporun yayılmasına ve esporun artık bir iş haline gelmesine yol açtı. Asya’da, Amerika’da ve benzeri bölgelerde çok büyük paraların ve yatırımların konuşulduğu ortadayken Türkiye ise diğer bölgelere kıyasla daha yavaş gelişen bir bölge oldu. Son 2 sene içerisinde Türkiye’de büyük bir yükselişe geçen espor; büyük espor arenalarının açılışına, yurt dışından gelen dünya şampiyonu oyunculara ve yurt dışına ülkemizden giden gururlara vesile oldu. Bu durumlar esporun geliştiğini ve dur durak bilmeden ilerlediğini gösteriyor.

Tabii ki her şey peri masalı gibi ilerlemiyor. League of Legends Türkiye Ligi geliştikçe artık bir nevi yeni sorunlar ve gereksinimler gerekiyor. Bu gereksinimler oyuncuları etkileyen faktörler. Örneğin bir oyuncunun mental olarak genç olması. Çünkü bu, diğer sporların aksine yaş aralığı daha dar olabilen bir spor. Takımlar 25 yaşında mental olarak yaşlı bir oyuncu yerine 18 yaşında dinç ve dinamik bir oyuncuyla kontrat imzalamak isteyebiliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Doğuş Üni Aurora, Akademi Kadrosunu Tekrardan Topluyor!

Rau Kimdir?

Türk asıllı 23 yaşındaki orta koridor oyuncusu olan Ömer “Rau” Okumuş, profesyonel anlamda espora 2015 yılında başladı. Profesyonel oyuncu, aldığı son kararla profesyonel oyunculuğu bırakacağını duyurdu. Espora Team AURORA‘da başlayan oyuncu, 1.5 sene Team AURORA‘da oynadıktan sonra ligin yenilmez kalesi Dark Passage‘a transfer oldu. Dark Passage‘da yedek pozisyonunda bulunan oyuncunun, hemen ardından as kadroda oynayabileceği Red Flag Espor‘a transferi gündeme geldi. 2016 ve 2017 yıllarında gözlere girmeyi başaran bir performans sergileyemeyen oyuncu birçok takıma transfer oldu. Red Flag‘den sonra ligimizin, zamanında Yükselme Liginde mücadele eden Çilekler takımına yedek pozisyonunda transfer oldu. Profesyonel oyuncu, ardından Çilekler takımından da ayrıldı.

Rau, 2018 Türkiye Büyük Finalinde muhteşem bir şekilde yükselen ve finalde BAU SuperMassive’e elenen Royal Bandits‘e transfer olmuştu. Transfer olduğu Royal Bandits‘te de 2018 senesinde forma şansı bulamayan orta koridor yedeği oyuncu, ligin bitimiyle beraber transfer döneminde kariyerinin son oyunculuk transferini gerçekleştirdi ve bir Çek takımı olan Vikingekring Esports‘a transfer oldu. 1 ay kadar as takımda bulunan Rau, Vikingekring Esports‘ta sakatlığı ve performansı nedeniyle yine yedeğe çekildi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  TFT Özel Yayıncı Turnuvası Sona Erdi!

Son günlerde Twitter’dan attığı Tweet ile profesyonel oyunculuğu, sakatlığı nedeniyle bıraktığını ve kariyerine teknik ekipte devam etmek istediğini belirtti. Asistan Koç, Rol ve Mental Koç pozisyonları için takım aradığını belirtti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ailenin Devi Geldi: Karşınızda Huawei Mate 20 X

5 Efsanevi Oyun Sinematik Fragmanı!