in , , ,

PUBG 150.000 Hileciyi Yasakladı 8.000 Tanesi Son 24 Saatte Oldu

PlayerUnknown’s Battlegrounds‘un (PUBG) Anti-Hile sistemi, bizim memnuniyetimiz için müthiş sonuçlar veriyor.

Oyun Mart başında erken çıkış yaptığından bu yana her türlü 150.000‘den fazla hile kullanıcısı oyundan kalıcı olarak yasaklandı. Oyunu, üçüncü parti yazılım enjektörleri ile oynayan yaklaşık 8 bin oyuncu ise geçtiğimiz 24 saat içerisinde yasaklandı. PUBG‘nin 10 milyonun üzerinde kopya sattığını göz önüne alırsak, CS:GO’ya oranla çok daha az hileciye sahip olması, şu an için oldukça etkileyici.

PUBG, koruma için BattlEye kullanıyor. Bunu bir çoğumuz gerek görev yöneticisinden, gerek BattlEye hatalarından görmüşüzdür. Anti-cheat sistemi, başkalarına karşı haksız avantaj elde etmek için herhangi bir programı etkinleştiren oyuncuları otomatik olarak yasaklamak üzere tasarlanmıştır. En iyi durum senaryosunda, oyuncuyu, oyuna giremeden yasaklar geçer.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Playerunknown's Battlegrounds, CS:GO'yu Kısa Bir Süre İçin Geçmeyi Başardı

Geçen hafta, yapımcı Brendan “PlayerUnknown” Greene, Microsoft‘un Bluehole’a sağlam bir güvenlik ve anti-cheat sistemi kurmasına yardım ettiğini açıkladı. BattlEye konsollar için uygun olmadığından, Microsoft’un yalnızca oyunun Xbox One sürümü için bir Anti-Hile yazılımı üzerinde çalışması mümkündür.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PUBG'nin Yeni Haritasını Denemek İçin Kodlarınızı Alın!

Daha Erken Erişimden çıkmamış bir oyunun, hilecilere bu kadar katı davrandığını görmek cidden güzel. Tahminimce oyun çıkışını gerçekleştirdikten sonra, özel bir Anti-Hile sistemi oyuna enjekte edilir. (Mesela Bluehole Anti-Hile vb.)

[interaction id=”59532b2c4649b4e34eadd633″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Star Wars: Battlefront Season Pass Ücretsiz Oldu!

League of Legends 7.18 Yama Notları