in , ,

PUBG ve Fortnite Mahkeme Karşısında

Battleroyale oyun türünün tartışmasız en büyük iki oyunu aralarındaki çekişmelere bir türlü çare bulabilmiş değiller. Fortnite’ın çoklu oyuncu moduyla PUBG’nin telif haklarını ihlal ettiğini öne süren Bluehole durumu Güney Kore mahkemelerine taşıdı. Bluehole’a göre Fortnite’ın ekibi Epic Games, PUBG’nin tam 11 önemli özelliğini kopyalamıştı.

Battleroyale çılgınlığı başını almış giderken, bu oyun modunun en büyük iki temsilcisi Fortnite ve Playerunknown’s Battlegrounds aralarındaki sorunlara çözüm bulabilmiş değil. PUBG Corporation ve Epic Games, PUBG’nin kulandığı oyun motoru sebebiyle partner olmasına rağmen Fortnite’ın çıkışı üzerine PUBG’den birçok benzer özellik barındırdığının göze çarpması PUBG tarafında hayal kırıklığına yol açmıştı. Diğer battleroyale oyunlarla bir sorunun oluşmamasının sebebi ise o oyunların kendi özgünlüklerini barındırmasıydı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Steam'in Karanlık Yüzü
[interaction id=”5b0d597e1d2f1c98d9a3a727″]
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PUBG'de AFK Kalarak 1. Olmak Mümkün!

 

Bluehole, PUBG’deki minimap, oyuncu sayısı, bazı silah tasarımları ve arayüz tasarımına dayanan toplam 11 özelliği Epic Games’in geliştirdiği Fortnite’a kopyalandığını öne sürdü ve durumu Güney Kore mahkemelerine taşıdı.

Tüm bunlar sürerken Fortnite bir yandan şu anda PUBG’nin hakim olduğu Güney Kore internet kafelerine de girmeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 | 7.16 Güncelleme Notları | Türkçe

Fortnite Battle Royale 4.2 Güncelleme Notları