in , ,

Red Dead Redemption 2 Bilgilerini Sızdıran Siteye 1 Milyon Sterlinlik Ceza!

Geçtiğimiz günlerde oyun medya camiasında büyük bir olay yaşandı. Çok önceden Red Dead Redemption 2 için önemli bilgileri içeren bir haber giren Trusted Rewiews adlı siteye Take-Two tarafından dava açıldı. Trusted Rewiews 1 Milyon Sterlin para cezasına çarptırıldı.

Red Dead Redemption 2, 26 Ekim 2018’de piyasaya çıkışını gerçekleştirdi. Çok başarılı bir çıkış gerçekleştiren oyun, metacriticte tarihi bir rekor kırarak tüm zamanların en yüksek oyun puanları listesine 98 puan ile 3. olarak girmeyi başardı. Red Dead Redemption 2’yi oynamaya başladık iyi güzel derken,, ilginç bir haber gözümüze çarptı. Oyun haberleri, inceleme vs. Yayınlayan bir oyun medya sitesi olan Trusted Rewiews sitesi, oyunun çıkışından çok önce, yayınladığı bir haberde, sızdırılan tüm bilgileri haberinde ayrıntılı bir şekilde anlatınca, Take Two oyunun çıkışının ardından harekete geçti ve siteye dava açtı. Davanın gerekçesi ise, gizli şirket bilgilerini izinsiz ve yasal olmayarak paylaşma. Dava sonuçlandı ve Trusted Rewiews, Take-Two’nun seçeceği hayır kurumlarına 1 Milyon Sterlin kadar para bağışlayacağını resmi olarak açıkladı. Trusted Rewiews aldığı cezadan sonra, o haberin olduğu sayfaya, bir özür mesajı bıraktı. Trusted Rewiews’in konuyla ilgili açıklaması ise şöyle:

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Red Dead Redemption 2 İçin Çok Önemli Bilgiler Geldi!

‘’6 şubat 2018’de gizli kalması gereken bir şirket belgesi içeren bir makale paylaştk. Aslında böyle bir belgeyi paylaşmamamız gerektiğini bilmemiz lazımdı. Take-Two Games’ten özür dileriz, böyle bir şeyin tekrar olmayacağını garantiliyoruz. Ayrıca Take-Two Games’in seçeceği hayır kurumlarına da 1 milyon pounddan fazla bağış yapmayı kabul ettik.’’

Cezanın, hayır kurumlarına bağış olarak verilmesi gerçekten Take-Two’nun büyüklüğünü göstermekte. Oyun hakkında bilgiler tabii ki de sızdırılıyor ancak Trusted Rewiews adlı site, gizli şirket bilgilerini ayrıntılı olarak haberine ekleyince ortalık karışmış. Siz bu ceza hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayarınızdaki Oyunu Başka Bir Bilgisayara Taşımak Mümkün Mü?

8 Maddede Z Kuşağı