in , ,

Red Dead Redemption 2 İçin Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Rockstar Games’in bu sene şüphesiz en çok beklenen oyunu Red Dead Redemption 2’nin çıkmasına sayılı günler kala oyun için çıkış fragmanı Rockstar Games’in resmi YouTube kanalında yayınlandı.

Konsol exclusive oyunlar arasında popüler olan Red Dead Redemption, gösterdiği büyük başarı ile birlikte çoğu oyuncuya konsol aldırtmayı da başarmıştı. Red Dead Redemption ilk olarak 18 Mayıs 2010 yılında RAGE oyun motoruyla geliştirilmiş ve Playstation 3, Xbox 360 için çıkışını yapmıştı. Yakın zamanda çokça oyuncuyu kendine çekmeyi başaran oyun, şuanda Metacritic verilerine göre 95 puana ve 8.9 kullanıcı skoruna sahip. Bu veriler gerçekten üst düzeyde. Bununla kalmayıp oyun Metacritic’in “Must Play” listesinde de yer almakta. “VGX Bir Video Oyunundaki En İyi Şarkı Ödülü”ne de sahip olan oyun, bu kadar başarısının ardından ikinci oyunu için herkesi büyük bir beklentiye sokmuştu. Oyunun çıkmasına günler kala Rockstar Games, resmi kanalından Red Dead Redemption 2’nin 1 dakikalık çıkış fragmanını yayınladı. O zaman gelin hep birlikte Red Dead Redemption’da bizleri nelerin beklediğine bir bakalım!

Red Dead Redemption’ın ilk oyununda, eski bir çete üyesi olan ve başı devlet ajanlarıyla dertte olan John Marston’un efsane hikayesine tanık oluyorduk. Red Dead Redemption 2’de ise “Dutch” adlı çetenin bir üyesi olan Arthur Morgan’ın yaşadıklarına tanık olacağız. Oyun ilk oyundan daha eski bir zamanda geçecek. Vahşi batıda ilk oyundan daha önceki bir zamanda aksiyon dolu maceralara hazır olsak iyi olur. Oyun GTA V’e sonradan eklenen FP (First-Person) bakış açısını da içinde bulunduracak. Hikaye işleyişi ise seçimlerimiz ve yan karakterlerle olan etkileşimlerimize bağlı olarak farklı bir yol seyredebilecek. Bunların dışında geçtiğimiz günlerde bazı sayısal istatistiklere de öğrenebilmiştik. Bu konuyla ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  The Outer Worlds'un Nintendo Switch Sürümü Çıktı!

Oyun 26 Ekim 2018 tarihinde Playstation 4 ve Xbox One platformlarına çıkışını yapacak. Oyunun tasarımını Christian Cantamessa üstlendi ve ilk oyunda da olduğu gibi oyun RAGE oyun motoruyla geliştirildi. Oyunun PC platformuna çıkış yapıp yapmayacağı ise hala merak konusu ancak Rockstar Games’in daha önce GTA IV ve GTA V’de yaptığı önce konsol, sonra PC’ye çıkarma planı Red Dead Redemption 2 için de uygulanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

League of Legends 2018 Sezonunun En İyi 8 Takımı

Orange Box ve Left 4 Dead Serisi, Xbox One X İle Güçlendirildi!