in , ,

Red Dead Redemption 2 İçin Çok Önemli Bilgiler Geldi!

Rockstar Games’in, RAGE oyun motoruyla geliştirdiği konsol aldırtacak cinsten olan Red Dead Redemption’un ikinci oyunu için farklı bilgiler geldi. Hikaye uzunluğu bu bilgiler arasından en dikkat çekici olandı. Red Dead Redemption 2 yaklaşık 60 saat sürecek.

Playstation 3 ve Xbox 360 için 2010 yılında çıkan efsane oyun Red Dead Redemption şüphesiz konsol özel oyunlar arasında önemli bir yere sahip. Anlattığı hikaye, hikayenin sunumu ve bizlere yaşattığı muhteşem oyun deneyimi sayesinde kendisinden çokça söz ettirmeyi başarmıştı. Kendisinden bu kadar fazla söz edilen bu oyunun ikincisinin çıkacağını öğrendiğimizde adeta sevinç çığlıkları atmıştık. Bizlere güzel anılar bırakmış ve mükemmel bir deneyim sunmuş bu oyunun ikincisi nasıl olacaktı kim bilir?

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Geliştirilmiş GTA 5 PlayStation 5'e Gelecek!

Evet, Red Dead Redemption 2’nin çıkmasına günler kalmışken oyun ile alakalı daha fazla bilgiye sahip olduk. Vulture dergisinin Rockstar’ın başkan yardımcılarından Dan Houser ile yaptığı röportajda Dan Houser, bizlere oyun hakkında birçok bilgi verdi. Bu bilgilerden en önemlisi ile başlayalım isterseniz.

  1. Oyun bizlere yaklaşık 60 saatlik bir deneyim sunacak. İlk oyunun 18 saatlik süresi bile bizlere mükemmel deneyimler yaşattıysa 60 saatlik hikaye süresi bizlere neler yaşatacak kim bilir?
  2. Üstelik oyunun 5 saatlik içeriği silinmiş. Bu kısım ana karakterimiz Arthur Morgan’ın aşk yaşadığı ikinci kadın ile yaşadıklarını içeriyormuş ancak bunun ‘‘teknik olarak istendiği gibi olmayacağını ve gereksiz olduğunu” düşündükleri için bu kısmı silmişler. Yani oyun normalde 5 saat daha uzun olacakmış.
  3. Bunların yanında, oyun 2.000 sayfalık bir senaryoya, 700 aktör tarafından kaydedilmiş 500 bin satır diyaloğa, 300 binden fazla animasyona, 1200’den fazla hareket algılama teknolojisi aktörüne sahip.
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Epic Games Kampanyası Sonrası GTA 5 Sunucularında Sorunlar Yaşanıyor!

Aldığımız tüm bu bilgilere göre yaklaşık 1 buçuk hafta sonra çıkacak olan Red Dead Redemption 2, bizlere bomba gibi bir deneyim sunacak. Tahminimce “Yılın Oyunu” seçilecek olan Red Dead Redemption 2, 26 Ekim 2018 tarihinde Playstation 4 ve Xbox One platformları için piyasaya çıkışını yapacak. Siz Red Dead Redemption 2 hakkında neler düşünüyorsunuz? Oyunu çıkınca satın alacak mısınız? Değerli görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın! İşte oyunun en güncel oynanış fragmanı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BattleBlock Theater İncelemesi

Call of Duty Black Ops 4 İçin İlk İnceleme Puanları Açıklandı