in , ,

Remedy’den Yeni Bir Oyun: Control

Alan Wake, Max Payne ve Quantum Break gibi yapımlardan tanıdığımız, Finlandiyalı video oyun geliştirici şirketi Remedy Entertainment’ın yeni oyunu Control, Sony’nin E3 2018 için hazırladığı konferansta fragmanı ile birlikte tanıtıldı.

Oyunun öncelikle Remedy’nin yapımlarından biri olan Quantum Break ile çok benzerliği olduğunu düşünüyorum. Oynanış gerçekten Quantum Break ile neredeyse aynı olmuş. Tabi bu oyun Remedy’nin, adamların tarzı bu şekilde olduğu için laf etmem pek doğru olmaz diye düşünüp susuyorum. Ben Quantum Break’i geçen haftalarda bitirmiştim. Maalesef oyunu oynayacak zamanı geçen hafta bulmuştum ve oyun gerçekten mükemmeldi. Sinematik anlatım olarak Remedy gerçekten başarılı bir iş çıkarmış. Gerçekten fragmanı izledikten sonra ”Aha bu Remedy hocam işte bu ya!” oluyorsunuz. Adamlar gerçekten kendi tarzını bütün oyunlarda en iyi şekilde sunmayı başarıyor. Oyunun konusu hakkında çok fazla bilgimiz yok ancak oyunun yayıncısı 505 Games hikaye ile ilgili kısaca bilgi vermiş. New York’ta bir gizli teşkilat, dünya dışından gelen bir tehdit tarafından istila edilmiş. Bizim oyundaki amacımız ise kontrolü tekrardan elimize almak. Oyunun adı da bu yüzden Control. Hikaye ne kadar iyi bilmiyorum bana çok klişe geldi ancak Remedy’nin hikaye sunumunu gerçekten başarılı yansıtabilmesi bu oyunda da hikayenin klişeliğini yok edecektir diye düşünüyorum.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Trolley Gold

Oyunun çıkış tarihini bilmiyoruz. Oyun Playstation 4, Xbox One ve Microsoft Windows platformları için çıkışını yapacak. Bakalım Remedy beklentileri en iyi şekilde karşılamayı başarabilecek mi? Buyursunlar, işte Remedy’nin yeni oyunu Control’un fragmanı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Death Stranding’in Oynanış Görüntüleri Sonunda Gösterildi!

Ücretsiz Oyun: ABSCONDING ZATWOR Ücretsiz Oldu!