in , ,

RESIDENT EVIL 2 REMAKE RESMİ OLARAK DUYURULDU!

Street Fighter ve Resident Evil serilerinden tanıdığımız Japonya merkezli video oyun geliştirici şirketi Capcom’un geliştirdiği Resident Evil 2’nin remake versiyonu, Sony’nin E3 2018 konferansında duyuruldu. Resident Evil 7: Biohazard oyunu benim gerçekten çok beğendiğim bir oyundu. Resident Evil 6’nın seriye yakışmaması üzerine eksikliği fark eden Capcom yedinci oyunda tekrar bizlere has bir Resident Evil havası sunmayı başarmıştı. FPS bakış açısıyla oynadığımız oyun korku ve gerilim açısından beni gerçekten etkilemişti. Oyunda kullanılan müzikler, atmosfer ve grafikler gayet güzeldi ve oyunu tatmin olarak bitirmiştim. Resident Evil 2 serinin önemli oyunlarından biri. Resident Evil’in özgün tarzını oyunculara en iyi şekilde gösteren oyunlardan biri. Bu oyunun remake olarak tekrar çıkıyor olması seriye gerçekten güzel bir ilerleyiş sağlayacak gibi gözüküyor.

Oyunun E3 için yayınlanan fragmanında Leon, Tyrant, Ada ve Sherry’i görüyoruz. Oyunun remake hali oldukça güzel gözüküyor. Grafikler yenilenmiş ve Racoon City’nin o karanlık atmosferi bizlere eskisinden daha güzel bir şekilde yansıtılmış. Resident Evil 2’yi oynamayanlar ikinci oyuna dönmektense remake halini bekleyip çıkınca onu oynayabilir. Çünkü yenilenmiş grafikleriyle ve birçok düzenlemelerle Resident Evil 2 modern bir şekilde tekrar geri dönecek.

Resident Evil 2 Remake 25 Ocak 2019 tarihinde, PlayStation 4, Xbox One ve Microsoft Windows platformlarına çıkışını yapacak. Oyunun PlayStation 4’te 30 FPS 1080p, PlayStation 4 Pro’da ise 60 FPS 4K olarak çalışabileceği söyleniyor. Oyun Resident Evil 7’de kullanılan RE Engine oyun motoruyla geliştirilecek. Hep birlikte nasıl bir yapım bizleri karşılayacak göreceğiz.

ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

Yazar: Efe Külhan

Adım Efe Külhan. Özel Edirne Beykent Fen Lisesi'nde son sınıf öğrencisiyim. İlk iş kariyerime, 29 Ağustos 2017 tarihinde Only A Gamer'da başladım ve hala devam etmekteyim. Ana görev olarak haber editörlüğü olmak üzere her türlü içeriği üretmeye çalışıyorum.

Ücretsiz DLC: 16TL’lik Friday the 13th: Killer Puzzle – SUPER SLASHER SKIN PACK Ücretsiz Oldu!

Cyberpunk 2077’nin Fragmanı Yayınlandı!