in , ,

Resident Evil 3 Remake İle Alakalı Yeni Bilgiler Geldi!

Japonya merkezli video oyun geliştirici şirketi Capcom‘un efsane serisi Resident Evil‘in üçüncü oyunu Resident Evil 3: Nemesis‘in, günümüze uyarlanmak amacıyla baştan yapıldığı Resident Evil 3: Remake ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Playstation Magazine UK dergisinde verilen röportaj sonucu yeni bilgiler geldi. Detaylar haberimizde.

Resident Evil 3, Capcom tarafından geliştirildi ve ilk olarak 22 Eylül 1999 tarihinde piyasaya çıktı. Korkutucu ve popüler olan Nemesis bossu ile karşılaştığımız bu Resident Evil oyunu, zamanına göre oldukça başarılı bir yapımdı. Günümüzde hala popüler olan serinin ilk remake hamlesi ikinci oyun için yapıldı. Resident Evil 2: Remake 11 Ocak 2019 tarihinde piyasaya çıktı ve başarılı oyunu günümüz şartlarına uyarladı. Baştan sona yapılan oyunlar, tamamen yeni oyun motorları ile günümüz standartlarına uygun duruma getiriliyor. Bir sonraki hamle de Resident Evil 3: Nemesis için yapılıyor. Playstation Magazine UK dergisinde verilen röportaj sayesinde yeni bilgilerimiz var.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  God of War'un Resmi Roman Uyarlaması Çok Yakında Piyasada!

En önemli gelişmelerden birisi, Resident Evil 2’de gördüğümüz Tyrant yani Mr. X yapay zeka bakımından çok güçlü değildi. Jill Valentine‘nin korkunç düşmanı Nemesis, yapay zeka ve algoritma olarak Mr.X’den çok daha zeki ve güçlü olacak. Farklı stratejiler geliştirebilecek.

Hayal kırıklığı yaratan bir haber ise, çok sevilen Mercenaries modunun Resident Evil 3 Remake’te bulunmayacağı. Belirli bir zaman içerisinde öldürebildiğiniz kadar yaratık öldürmeye çalıştığınız ve en fazla skora sahip olmaya çalıştığınız bir minigame olan Mercenaries modu remake versiyonda yer almayacak. Oyunun yapımcısı Peter Fabiano, çoklu oyun sonlarının olmayacağını belirtti. Oyunun tek bir sonu olacak olması, hayranları hayal kırıklığına uğrattı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Oyunlardaki Yapılmaması Gereken Altyazı Hataları

Oyunun yapımcıları Resident Evil 3 Remake’in ana amacının ”Gerçekçi görseller ve modernize edilmiş kontrol şeması” olduğunu belirtiyor. Yani bu efsane oyun günümüz standartlarına uygun hale getiriliyor.

Resident Evil 3 Remake, 3 Nisan 2020’de Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için piyasaya çıkacak. Oyunun Steam üzerindeki ön sipariş fiyatı 259 TL. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. İşte oyunun minimum sistem gereksinimleri ve duyuru fragmanı:

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: WINDOWS® 7, 8.1, 10 (64-BIT Required)
  • İşlemci: Intel® Core™ i5-4460 or AMD FX™-6300 or better
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 760 or AMD Radeon™ R7 260x with 2GB Video RAM
  • DirectX: Sürüm 11

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL 10.1 Yama Notları Özeti | Yeni Sezon Başlıyor!

Xbox Series X Özel Oyun Olmadan Çıkış Yapacak!