in , ,

Resident Evil 8: Village Duyuruldu!

11 Haziran 2020 Türkiye saati ile 23.00’da gerçekleştirilen PlayStation 5 The Future of Gaming etkinliğinde, Capcom tarafından geliştirilip yayımlanacak yeni Resident Evil oyunu Resident Evil 8: Village yaklaşık 3 dakikalık bir fragman ile duyuruldu. Detaylar haberimizde.

Capcom tarafından geliştirilen ve yaklaşık 20 yıllık bir serüvene sahip korku oyunu serisi Resident Evil, oyun sektöründe de büyük bir marka haline gelmiş durumda. Aktif olarak yeni oyunlar ve eski oyunların remake versiyonları gibi sürümler ile karşımıza çıkan serinin yeni oyunu Resident Evil 8: Village sonunda duyuruldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PlayStation 5 The Future of Gaming Etkinliğinde Dikkat Çeken Duyurular!

Resident Evil 7: Biohazard, seriye yeni getirdiği birinci şahıs bakış açısı ile korku-gerilim hissiyatını başarılı bir şekilde deneyimletmeyi başarmış ve oyunculardan olumlu yorumlar almıştı. Resident Evil 8: Village’de de birinci şahıs bakış açısı kullanılmış ve kullanılan oyun motoru Resident Evil 7’nin oyun motoruyla büyük bir benzerlik gösteriyor. Grafikler, atmosfer, çevre ve karakter modellemeleri Resident Evil 7’ye oldukça benziyor ancak oldukça başarılı denebilir.

Resident Evil 7’nin devamı niteliğinde olacak oyunda geçen oyunda da yönettiğimiz Ethan karakterini oynuyoruz. Ayrıca oyun da Resident Evil serisinin efsaneleşmiş karakteri Chris Redfield’da yer alıyor. Oyun adı üstünde bir köy ortamında geçecek ve iddialara göre serinin en korkunç oyunu olacak. Oyun karlı bir zamanda geçmekte ve karakter modellemeleri ve gerilim dolu atmosferi ile oldukça heyecan verici gözüküyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Elalem Ne Kampanyalar Yapıyor? | 5$'a Xbox One X Kazanmak İster Misin?

Oyunun çıkış tarihi tam olarak belli olmasa da yıl olarak 2021 olarak belirtiliyor. Siz oyunu nasıl buldunuz? Resident Evil serisi ve yeni oyun Resident Evil 8: Village hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gran Turismo 7 PlayStation 5’e Geliyor!

Hitman Serisinin Yeni Oyunu Hitman 3 Duyuruldu!