in , ,

Rift Rivals VFŞL İçin Son Buldu!

2017 yılından bu yana düzenlenen Rift Rivals genel olarak değerlendirildi. Turnuva’nın sağladığı artılar ve eksiler derinlemesine konuşuldu. Tüm bu sürecin ardından Şampiyonluk Ligi ve LCL (Bağımsız Devletler Topluluğu) olarak Rift Rivals’ın düzenlenmemesi kararlaştırıldı.

Bu etkinlik global LoL Espor arenasına Worlds, MSI ve All-Star Etkinliği dışında yeni bir rekabet ortamı sunuyordu. Öte yandan Rift Rivals’in rakip bölgeler arasında yapılması heyecanı ve çekişmeyi arttırıyordu.

Ancak Rift Rivals’tan vazgeçilmesine sebep olan şeyler Rift Rivals’ın lig planlamasında ve oyuncuların performansında ciddi sorun yaratması.

Rift Rivals bir mevsim ortası turnuvasıydı. Lig takviminin ortasında yapılıyor ve sonraki haftalar için yapılacak planları direkt olarak etkiliyordu. Bir hafta süren bu etkinlik hem Şampiyonluk Ligi’nin hem de LCL’in yerel espor organizasyonlarının ertelenmesine sebep oluyordu. Örneğin, genelde Ağustos ayında yapılan Türkiye Büyük Finali, Rift Rivals’ın takvimde gecikme yaratması nedeniyle Eylül ayının ortasına kadar sarkmıştı. Bu da izleyicilerden bir tepki çekmişti. Aynı zamanda bir hafta içerisinde yapılan uzun süreli yolculuklar ve kısa takvime sığdırılan birden çok maç takımları ve oyuncuları olumsuz etkileyebiliyordu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yeni Korku Oyunu Those Who Remain'in Çıkış Tarihi Duyuruldu!

Sadece Şampiyonluk Ligi ve LCL mi Rift Rivals’a katılmayacak?

Hayır. Kimi bölgeler tıpkı ŞL gibi Rift Rivals’a katılmama kararı alırken kimi bölgeler de etkinliği devam ettirmek istediğini belirtti. Şampiyonluk Ligi, CBLoL (Brezilya), LLA (Latin Amerika), LCL (Rusya), LJL (Japonya), OPL (Okyanusya) ve SEA (Güneydoğu Asya) turnuvada yer almama kararı aldı. Dolayısıyla 2019’da Rift Rivals sadece iki etkinlikten oluşacak. Bu etkinliklerin ilki LEC (Avrupa) ve LCS (Kuzey Amerika) bölgelerini karşı karşıya getirecek. İkinci etkinlik ise  bizlere LCK (Güney Kore), LPL (Çin) ve LMS (Tayvan, Hong Kong, Makao) bölgelerinin mücadelesini izlettirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hearthstone Grandmasters’ın Birinci Sezonu 17 Mayıs’ta Başlıyor!

PlayStation Plus Nisan 2019 Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!