in , ,

Riot Games Çalışanları Grevde!

Riot Games Çalışanları Grevde!

Türkiye’de hatırı sayılır bir oyuncu kitlesi bulunan ve aynı zamanda Türkiye’de bir ofisi de bulunan Riot Games’in ABD’de bulunan merkez ofisinden gelen haberleri pek iyi değil.

Riot Games Çalışanları Grevde!

League of Legends’ın geliştiricisi olan Riot Games’in ABD’de bulunan merkez ofisinde cinsiyet eşitsizliğinin olduğu gerekçesiyle 2.500 çalışan arasından 100 kişi grev yaptı.

2014 yılında Crytek çalışanlarının maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle grev yapmaları oyun sektöründeki ilk grev olsa da Riot Games çalışanlarının bu grevi de oyun sektörü açısından oldukça önemli bir olay.

Riot Games tarafından ise şu şekilde bir açıklama geldi: “Grev çözülür çözülmez tüm Riot Games çalışanlarına yeni bir düzenleme ve eşitlik sağlayacağız. Tüm aktif davaları çözmek için özenle çalışmaktayız, böylelikle çözüm için doğru ve hızlı adımlar atacağımıza eminiz.”

ne düşünüyorsun?

1 puan
Upvote Downvote

Yazar: Ümit Dinçer

Merhaba, bilgisayar ile tanışmam 2003 yılına dayanıyor. Teknoloji ve oyun tutkunuyum, kendimi kısaca özetleyecek olursam. 2011 Yılı itibariyle başlayan forum hayatım boyunca, pek çok sitede aktif olarak görev aldım. Bu süreç içerisinde bir çok Türkçe Yama Projesine destek verdim.
Aynı zamanda Animus Projesi Çeviri Ekibinde İçerik Yöneticisi olarak görev almaktayım.

MSI 2019 Son 6 Takımı Belirlendi!

Pax Romana Steam’de Boy Gösteriyor!