in , ,

HARİKAHARİKA

Riot Games’in Yeni Mobil Oyunu League of Legends: Wild Rift Yarın Çıkıyor!

lol mobile wild rift

League of Legends (LoL) deneyimini diğer platformlara da taşımayı hedefleyen Riot Games, bugün düzenlediği basın toplantısında Wild Rift adlı yeni oyunlarını mobil ve konsol platformları için yeniden tasarladıklarını belirtti. Wild Rift, 10 Aralık Perşembe günü saat 13:00’te Türkiye için aktif oluyor.

Riot Games Türkiye İletişim Müdürü Görkem Alpaslan, Riot Games’in bir oyun şirketi olmaktan oyun odaklı eğlence şirketi olmaya doğru evrildiğini söyleyerek “Eğer oyuncular LoL’ü okulda ders aralarında, metrobüs duraklarında oynamak istiyorlarsa LoL’ü mobil için çıkartırız; eğer oyuncular LoL’ün çizgi romanını okumak istiyorlarsa çizgi romanını çıkartırız.” dedi. Ayrıca Alpaslan, Wild Rift’in şu an mobil platformlara çıkacak olmasının yanında 2021 yılında Wild Rift’i konsollarda da görebilmeyi planladıklarını belirtti.

Wild Rift, bölgesel açık beta süreciyle Okyanusya, Tayvan ve Vietnam’da 7 Aralık’ta erişime açılmıştı. Yarın ise Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika, Rusya ve Bağımsız Devlet Topluluğu ülkelerinde açık beta olarak erişime açılıyor. Ayrıca Riot Games Türkiye Yazılım Müdürü Arıl Bozoluk, Wild Rift’in App Store ve Google Play Store’da yer alacakken Huawei AppGalley’de şu an için bulunmayacağını söyledi.

“Wild Rift asla P2W olmayacak”

Riot Games Türkiye Pazarlama Müdürü Ödül Küçük, Wild Rift’in tıpkı LoL gibi P2W (pay to win – para karşılığı oyunda avantaj elde etme) olmayacağını, oyuncuların gerçek ustalık becerilerini yansıtabilmeleri için çalıştıklarının altını çizdi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Legends Of Runeterra'nın Açık Beta Tarihi Duyuruldu!

“Wild Rift tasarlanırken, oyuncuların gerçek ustalıklarını ve becerilerin yansıtabilecekleri bir oyun olması hedeflendi. Bu kapsamda para karşılığında avantaj elde etme, oynamak için belli bir süre bekleme, açılır pencere gibi dış etkenler oyuna dahil edilmeyerek mobil oyun dünyasının tabuları yıkıldı. Wild Rift; League of Legends dünyasının küresel topluluğu, Runeterra’nın sürekli genişleyen oyun içi evreni, müzikleri, kostümleri ve Riot’un dünya çapındaki espor birikimiyle, oyuncuların mobil ve konsol oyunlarından beklentilerini bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor.”

“Mobil/konsol arasında çapraz oyun planlanıyorken PC ile herhangi bir platformda çapraz oyun olmayacak”

Bozoluk, Wild Rift’in Android ve iOS cihazlarda çapraz olarak oynanabileceğini belirtirken 2021 yılında mobil ve konsol oyuncularının da çapraz olarak oynayabilmelerini planladıklarını söyledi. Fakat PC’deki LoL oyuncuları, mobil ve konsol oyuncularıyla çapraz olarak oynayamayacak. Ayrıca PC’de emülatör kullanımını desteklemediklerini fakat yine de şu an için herhangi bir cezasının  olmadığını belirten Bozoluk, “Wild Rift’in kontrollerini tamamen mobile özel olarak tasarladığımızdan dolayı oyuncular PC’de emülatörlerle oynamak istediklerinde mobildeki gibi bir deneyim yaşayamacaklar.” dedi. Ayrıca Wild Rift’in Türkiye için özel bir sunucunun olmadığı, Türkiye’deki oyuncuların Avrupa sunucularına bağlanacağı da gelen bilgiler arasında.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PlayStation Plus Mayıs 2019 Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

“Riot Games’in 150 kişilik Wild Rift geliştirici ekibi, oyun kontrolleri üzerinde uzun soluklu bir çalışma gerçekleştirdi. Böylece oyuncuların anlık tepkiler verebileceği yüksek hassasiyetli ve aynı zamanda rekabetçi bir deneyim tasarlandı. Oynanışın hız ve isabetlilik ihtiyaçlarını karşılamasına önem verilerek, oyuncu dostu, yenilikçi bir kontrol düzeni hayata geçirildi.”

“Türk oyuncularının oyun keyfi için yerelleştirmeye büyük önem veriyoruz”

Küçük, Wild Rift’in çıkışında 50 tane şampiyon olacağını fakat zamanla LoL’deki şampiyonların da Wild Rift’e eklenmeye devam edeceğini söyledi. İlk 3 ayda çıkacak olan tüm karakterlerin seslendirmeleri için 70 kişilik bir seslendirme sanatçısı ekibiyle çalıştıklarını ifade eden Küçük, 120 bin kelimeden fazla oyun içi metnin yerelleştirildiğini söyledi.

“Riot Games, Türk oyunculara en üst düzeyde oyun keyfi yaşatmak için yerelleştirme çalışmalarına büyük önem veriyor. Bu kapsamda şirket, alanında yetkin isimlerle bir araya gelerek metinlerden seslendirmelere kadar yoğun bir yerelleştirme sürecini geride bıraktı. Oyunun anlatıcı sesi, saygın seslendirme sanatçılarından Dilek Gürel ile seslendirildi. Şampiyonlara, aralarında Yekta Kopan, Cem Kurtoğlu, Engin Alkan, Mazlum Kiper, Müge Oruçkaptan, Elif Acehan, Fatih Özacun, Murat Şen ve Rıza Karaağaçlı gibi deneyimli isimlerin yer aldığı geniş bir sanatçı kadrosu hayat verdi.”

YORUMLAR

Bir Cevap Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL 10.25 Yama Notları Özeti | 2020 Yılının Son Yeni Şampiyonu: Rell!

Ücretsiz Oyun: Pillars of Eternity – Definitive Edition Epic Store’da Ücretsiz Oldu!