in , ,

Riot Games’ten Dijital Kart Oyunu: Legends of Runeterra!

Riot Games League of Legends’ın 10. yılına özel 16 Kasım 2019 Türkiye saati ile saat 03.45’te dünya genelinde yaklaşık bir buçuk saatlik bir canlı yayın yaptı. Canlı yayında deyim yerindeyse duyuru bombardımanına tutulduk. İşte onlardan bir tanesi: Legends of Runeterra!

Riot Games League of Legends’ın 10. yılına özel 16 Kasım 2019 Türkiye saati ile saat 03.45’te dünya genelinde yaklaşık bir buçuk saatlik bir canlı yayın yaptı. Canlı yayında deyim yerindeyse duyuru bombardımanına tutulduk. İşte onlardan bir tanesi: Legends of Runeterra!

Runeterra evreninde geçen ve ücretsiz bir kart oyunu olacak olan Legends of Runeterra, muhteşem görselliklerin yanı sıra  standart kart oyunlarındaki para tuzağı, çok hızlı değişen meta vb. sorunları çözmeyi vaad ediyor.

Oyunun beta sürümü için Google Play Store‘dan ve Legends of Runeterra için hazırladığı internet sitesinden ön kayıt yaptırabilirsiniz. Fakat maalesef oyun, şu an için App Store’da yer almıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi'nde Yarı Finale Doğru

  • League of Legends’tan tanıdığımız şampiyonlarla birlikte Runeterra’dan yepyeni karakterler içerecek olan oyunda 100’den fazla kart bulunacak.
  • Tüm karakter kartları Türkçe seslendirmeye sahip olacak.
  • Değişkenler bu oyunda çok önemli olacak, tek bir büyü bile tüm oyunun gidişatını etkileyebilecek.
  • LoR’da oyuncular çeşitli yollardan kart kazanabilecek. Oyuncular, ücretsiz seçenekler haricinde istedikleri bir kartı doğrudan satın da alabilecek. Fakat oyun P2W(öde ve kazan) sistemine sahip olmayacak.
  • Oyunda dereceli lig sistemi bulunacak.
  • Oyunun her kartı ve karakteri Runeterra‘nın bir bölgesinden geliyor. Oyun çıktığında, altı büyük bölgenin kartlarıyla oynanabilir olacak: Demacia, Noxus, Freljord, Piltover-Zaun, Ionia ve Gölge Adalar.
  • Her bölgenin farklı bir oynanış tarzı ve stratejik avantajı var. Hele iki farklı bölgenin kartlarıyla kombinasyon yaparsanız işler iyice ilginçleşiyor! Her kişiliğe, her oyun tarzına uygun bir deste var ama kazanacağınız stratejiyi kendiniz bulacaksınız!
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Avrupa'nın En İyi Dota 2 Oyuncusu Bir Türk!

Ne Zaman Oynanabilir Olacak?

Oyun 2020 yılında PC, MAC ve mobil platformlar için çıkışını gerçekleştirecek. Eğer 5 gün içerisinde ön kayıt yaptırırsanız hem erkenden oyunu deneyimleyebilme şansı kazanacaksınız. Hem de oyun çıktığında Ay Şaşkını Poro‘ya sahip olacaksınız.

Oyunun tanıtım fragmanını ve ön kayıt linklerini aşağıda bulabilirsiniz:

Oyunun beta sürecine Legends of Runeterra’nın resmi internet sitesi üzerinden bu bağlantıya, Google Play Store üzerinden beta sürece dahil olmak isterseniz de bu bağlantıya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Riot Games’ten Anime Geliyor: Arcane!

LoL’ün Sıradaki Şampiyonu İle Tanışın Senna: Karanlık Geçiş